Varteks poražen od Zadra

NAKON što su u nedjelju navečer doputovali u Poreč gdje su smješteni u tradicionalnoj morskoj bazi - hotelu Parentium, nogometaši Varteksa jučeer su odradili prvu trening utakmicu sa drugoligašem Zadrom i izgubili 0:2 (poluvrijeme 0:1).

Varteks je u prvom poluvremenu pokazao solidnu igru i imao nekoliko izglednih šansi međutim nije bilo realizacije.

U drugome dijelu susreta opao je intenzitet igre Varaždinaca pa je Zadar sasvim zasluženo odnio pobjedu.

Susret se igrao na igralištu Zelene lagune po lošem neravnom terenu pred 12 gledatelja.

NK VARTEKS: Vranjić, Bašić (V. Vuk), Jurčević, Plantić, Halilović, Liber (Melnjak), Begović (Vukman), Golik, Mohorović, Kardum i Jolić (Novinić).

NK ZADAR: Šubašić, Milin, Caibi, Ćosić, Duilo, Modrić, Kurtović, Butić, Šolić, Terkeš i Kajko. 2 poluvrijeme: Grabovac, Jurjević, Jurić, Bašić, Ljuta, Škirić, Vuković, Oštrić, Šopić i Bilaver.
Strijelci: Šolić 0:1 (14. min), Kajko 0:2 (50. min).

Varteks u Poreču ostaje do subote 11. veljače a u tom će razdoblju odigrati još tri susreta; u utorak 7.2. protiv NK Publikum iz Celja, u četvrtak 9.2. protiv Jadrana iz Poreča te još jedan susret neposredno prije subotnjeg povratka za Varaždin protiv još uvijek nepoznatog protivnika.