Velika pobjeda Prosinečkog i BiH: Džeko zabio za trijumf protiv Austrije

NOGOMETNA reprezentacija Bosne i Hercegovine u drugom kolu Lige nacija skupine B upisala je i drugu pobjedu. Džeko i društvo su pobijedili Austriju 1:0.

Utakmicu u Zenici odlučio je kapetan reprezentacije Bosne i Hercegovine Edin Džeko. Sjajno se u 78. minuti snašao u kaznenom prostoru gostiju i preciznim udarcem iskosa s lijeve strane pogodio suprotni kut.

Robert Prosinečki, bivši hrvatski nogometaš, tako je na klupi reprezentacije BiH ostvario i drugu pobjedu u isto toliko službenih utakmica. Podsjetimo, BiH je u prvom kolu Lige nacija slavila 2:1 u Sjevernoj Irskoj uz dosta sreće jer je domaća reprezentacija propustila nekoliko dobrih prilika, a BiH je iz tri prilike zabila dva gola.

Ovaj put je BiH odigrala puno bolje nego u Belfastu, budući da su Austrijanci samo dva puta ozbiljnije zaprijetili. Gostima je sredinom drugog poluvremena opravdano poništen gol zbog zaleđa, a u prvom dijelu je BiH najbolju priliku propustila preko Džeke koji je u petercu zakasnio na jedan ubačaj.

Sljedeću utakmicu u Ligi nacija BiH igra 15. listopada protiv Sjeverne Irske na Grbavici.