VIDEO Arsenalov golman primio golčinu s centra. Pogledajte ga

SPORTING je u uzvratnoj utakmici osmine finala Europa lige izjednačio na Emiratesu protiv Arsenala spektakularnim golom Pedra Goncalvesa u 63. minuti susreta. Arsenal je poveo u 19. minuti golom Granita Xhake i imao je prolazak u četvrtfinale nakon 2:2 iz prve utakmice, ali je onda primio nevjerojatan gol.

Goncalves je primio odbijenu loptu na centru i krenuo u kontru, ali je sjajno vidio da je Aaron Ramsdale istrčao sa svojega gola. Bez razmišljanja je raspalio po golu i savršenim lobom šokirao i golmana Arsenala i sve njegove navijače. Iako je udarac bio jak, Ramsdale je morao bolje reagirati.

Bio je to gol koji je Sportingu donio produžetke. Nakon 2:2 u Lisabonu na Emiratesu je nakon 120 minuta bilo 1:1, a Portugalci su prošli nakon boljeg izvođenja penala. Pogodili su svih pet, a tragičar za Arsenal bio je Gabriel Martinelli kojemu je Adan obranio penal u zadnjoj seriji.