VIDEO Kadrovi za naježiti se: Hrvatska svlačionica tresla se uz Mišu

HRVATSKA je u velikoj drami srušila Njemačku 25:24 i dva kola prije kraja druge faze osigurala veliko polufinale Eura.

Hrvatska je junačkom igrom u Beču pobijedila Njemačku i osigurala plasman u polufinale u Švedskoj, a pobjedu je Hrvatskoj donio gol Igora Karačića minutu i pol prije kraja te obrana Marina Šege kod udarca Kollbachera 13 sekundi prije kraja. Hrvatska se vratila iz mrtvih u završnici drugog dijela nakon što je Njemačka vodila veliku većinu vremena, a Hrvatska nije imala rješenja za čvrstu i grubu igru u obrani. Hrvatska je odigrala vrlo slabo prvo poluvrijeme s nedovoljno brzim povratkom u obranu, sa samo tri obrane Šege, promašena sva tri sedmerca i neiskorištenih čak 12 minuta kazne njemačkih igrača. Ipak, furioznom završnicom Hrvatska je došla do pete pobjede na prvenstvu, koja ih vodi u Stockholm čak dva kola prije kraja grupne faze.

Nakon utakmice, delirij među hrvatskim igračima. Neki su plakali, negi su skupa s navijačima slavili, a posebno je emotivno bilo u svlačionici gdje su hrvatski igrači proslavili pobjedu uz hit Miše Kovača 'Poljubi zemlju'.