SRĐAN LAKIĆ zabio je dva pogotka u gostima kod Stuttgarta u pobjedi svog Kaiserslauterna 4:2 čime je pomogao svom klubu u teškoj borbi za opstanak u Bundesligi. Konačni rezultat postavio je Stiven Rivić.

U iznimno važnom dvoboju za oba kluba, budući da su i Stuttgart i Kaiserslautern u grčevitoj borbi za ostanak u Bundesligi, više je pokazao gost ubilježivši devetu ovosezonsku pobjedu.

Izniman doprinos njoj dali su hrvatski nogometaši.

U zanimljivoj utakmici punoj šansi i rezultatskih preokreta, Lakić je prvim golom od zimske pauze doveo Kaiserslautern u uvodno vodstvo u 17. minuti. Preko Kuzmanovića (penal) i Pogrebnjaka domaćin je okrenuo uvodni negativni rezultat da bi potom krasnim prebacivanjem istrčalog vratara Ulreicha, i to iz prve u padu, rezultat izjednačio Hoffer u 68. minuti.

Lakić je domaćeg vratara u prvome poluvremenu matirao glavom, a na jednak način zabio je u 79. minuti svoj trinaesti pogodak sezone iskoristivši ubacivanje iz kuta. Konačnih 4:2 postavio je Rivić pogodivši u 84. minuti prizemnim udarcem pored domaćeg golmana. Bivšem Istrinom nogometašu bio je to drugi bundesligaški gol u ovoj sezoni.

Dodajmo da je Ivo Iličević propustio susret zbog ozljede trbušnog mišića koju vuče s priprema hrvatske nogometne reprezentacije za ogled protiv Gruzije igran u sklopu kvalifikacija za Euro 2012.

Kaiserslautern je pobjedom došao do 12. mjesta ljestvice.

Bundesliga, 29. kolo, subota:

Freiburg - Hoffenheim 3:2 (Schuster 23, Cisse 60-11m, Butscher 78 / Ibišević 34-11m, Babel 42)

HSV - Borussia Dortmund 1:1 (Van Nistelrooy 39-11m / Blaszczykowski 90+2)

Hannover - Mainz 2:0 (Ya Konan 45-11m, Pinto 59)

Nürnberg - Bayern 1:1 (Eigler 60 / Müller 5)

Schalke - Wolfsburg 1:0 (Jurado 76)

Stuttgart - Kaiserslautern 2:4 (Kuzmanović 26-11m, Pogrebnjak 39 / Lakić 17, 79, Hoffer 68, Rivić 84)