RAČUNAJUĆI i poraz Bayerna u Mönchengladbachu u petak, u dosadašnjih šest utakmica 18. kola nogometne Bundeslige gosti su postigli samo dva gola i osvojili jedan bod.

U susretima odigranim subotnjeg poslijepodneva domaćini su u tri dvoboja slavili s po 1:0, a uvjerljiv je bio jedino Schalke koji je pred svojim navijačima svladao Stuttgart s 3:1, uz opasku da su "švabe" do počasnog pogotka stigle u 87. minuti preko Okazakija. Momčad iz Gelsenkirchena sjajno je otvorila utakmicu povevši golom Matipa već u 3. minuti.

U nastavku je povisio Papadopoulos u 58., a sudbinu gostiju zapečatio je Draxler desetak minuta prije kraja. Schalke je ovom pobjedom odlično iskoristio posrtanje Bayerna s kojim su sada bodovno poravnati na vrhu ljestvice Bundeslige.

Felix Magath doveo je podosta novih igrača u momčad Wolfsburga tijekom prijelaznog roka, a prinove su iz kadra definitivno udaljile Srđana Lakića i Hrvoja Čalu, dok je Mario Mandžukić zbog ozljede pluća propustio ogled s Kölnom na otvaranju drugog dijela prvenstva.

Radost sastavu iz "vučjeg grada" donio je jedinim pogotkom na utakmici i svojim drugim u sezoni Polter u 78. minuti na dodavanje kapetana Träscha. Za goste je od 63. minuti zaigrao i Mato Jajalo, a samo dvije minute kasnije zaradio je i žuti karton.

Kapetan berlinske Herthe Andre Mijatović zbog ozlijede gležnja nije sudjelovao u porazu svojih suigrača kod Nürnberga 2:0. Po jedan gol pri kraju svakog od poluvremena domaćima je bio dostatan za pobjedu koja im donosi bijeg iz opasne zone i priključak sredini ljestvice.

U derbiju začelja, posljednje mjesto na ljestvici Freiburg je prepustio Augsburgu, a za veliku radost domaćina pobrinuo se Ginter zgodtikom u 88. minuti.

Jedini dvoboj bez golova odigrali su Hoffenheim i Hannover.

Zadnju subotnju utakmicu 18. kola kasnije će odigrati Kaiserslautern i Werder, a sutra se sastaju HSV i Borussia Dortmund, te Bayer Leverkusen i Mainz.