VIDEO Zadar prodao dvije "banane" Partizanu u Beogradu

ZADAR je pobjedom nad Partizanom usred Beograda (95:85) u sklopu 5. kola ABA lige frapirao regionalnu košarkašku javnost.

Nakon uvodna četiri poraza (FMP, Cedevita, Petrol Olimpija, Mornar) i trenerske smjene - početkom aktualnog tjedna Aleša Pipana naslijedio je Ante Nazor - Zadar je u Beogradu nadmudrio Partizan i proslavio prvu gostujuću pobjedu nakon 14 godina.

Zadrovoj epskoj pobjedi osobito je pridonijela raspoložena i agilna ofenziva, kao i granitna defenziva. Premda je koncentracija popustila u posljednjim minutama meča, Zadrov podvig posljedica je kompaktne i organizirane obrane.

Partizan je zbog Zadrove povremene demonstracije obrambene perfekcije, djelovao potpuno nemoćno. Frustracija je započela sredinom druge četvrtine kada je Mislav Brzoja, pri Partizanovu vodstvu 30:25, požrtvovnim blokom obranio Zadrov obruč.

Vrhunac Partizanove ofenzivne bespomoćnosti, odnosno Zadrove defenzivne superiornosti, dogodio se također u drugoj četvrtini blokom Williama Magarityja.