Wade zabio Utahu 50 koševa i srušio Mourningov rekord

NAVIJAČI Miami Heata uživali su u subotu tijekom pobjede njihovih miljenika protiv Utaha 140:129, izborene nakon triju produžetaka. Heroj je bio Dwyane Wade.

Erupcija oduševljenja na utakmici se dogodila kada je Dwyane Wade, zakucavši loptu krajem treće četvrtine za svoj tada 21. poen na utakmici, prestigao dotada najboljeg strijelca u povijesti Miamija - Alonza Mourninga.

Popularni Zo se tijekom 593 utakmice za Miami zaustavio na 9459 poena, a Wade je nakon ogleda protiv Utaha na 9489 poena u dresu Miamija, kojem je prije dvije godine, doslovno sam, donio naslov NBA prvaka.

Utah je nekoliko puta propuštala pobjedu na gostovanju u Floridi. Prvo su vodili 107:100 samo dvije minute i 18 sekundi prije kraja regularnog dijela, no do kraja nisu postigli koš, a primili su sedam.

Potom su u prvom produžetku vodili 115:107 dvije minute i 46 sekundi prije kraja, da bi opet ponovili isto. Nisu zabili do kraja, a primili su osam poena.

Ipak, treći produžetak su izborili košem Derona Williamsa tri sekunde prije kraja. No, u narednih pet minuta ostali su bez snage, a domaća momčad predvođena Wadeom, O'Nealom i Chalmersom ih je slomila kroz samo nekoliko napada.

Utakmicu je Wade završio sa 50 poena, 10 skokova, devet asistencija, četiri ukradene i šest izgubljenih lopti, te dvije blokade, uz ukupan šut 19-39. Jermaine O'Neal je dodao 28 koševa uz osam skokova, a Mario Chalmers 23 poena uz pet ukradenih lopti.

Kod Utah Jazza najbolji je bio Deron Williams sa 30 poena, 13 asistencija i pet skokova.

NBA liga, subota:

Miami - Utah 140:129, nakon tri produžetka (Wade 50p, 10s, 9a, O'Neal 28p, 8s  Williams 30p, 5s, 13a)