Plenković ne ide u samoizolaciju, komentirao pozitivan nalaz Gorana Ivaniševića
PREMIJER Plenković osvrnuo se na pozitivan nalaz Gorana Ivaniševića.
"Želim Goranu da se brzo oporavi, a što se tiče mene, sve skupa druženje s tenisačima trajalo je dvije, tri minute i stvar je nakon konzultacije s epidemiolozima vrlo jasna", rekao je Plenković.
"Razlika je u onome što je ovdje bit. Razumijemo da je kampanja, a da bi SDP i desnica krajnja rado da premijer ode u samoizolaciju. Činjenica je da su tenisači proveli dane zajedno i to je velika razlika od kurtoaznih pozdrava", komentirao je Plenković.
Novinari su ga pitali je li odgovorno da sjedi u kafiću s 50 ljudi, s obzirom na to da se i Ivanišević testirao i bio je prvo negativan.
"Ja se ne konzultiram s nadriliječnicima", rekao je između ostalog.
"Nisam nekakav 'uradi sam' kada je riječ o konzultacijama u zdravstvenom pogledu, imam običaj konzultirati stručnjake. Zato i imamo Znanstveni savjet, ako to oni predlože, tada to mogu razmotriti. U ovom trenutku ne vidim nikakav razlog za to”, rekao je Plenković novinarima u Koprivnici upitan planira li se još jednom testirati na koronavirus
Upitan što ako se na kraju ustanovi da je nakon kontakata koje je imao na Adria Touru u Zadru i on pozitivan, odgovorio je kako ne vidi potrebe odgovarati na hipotetska pitanja.
A što ako ipak bude pozitivan?
"Ne vidim potrebe da odgovaram na hipotetska pitanja", odgovorio je Plenković, na što su mu okupljeni HDZ-ovci zapljeskali.
Vezano uz odlazak SDP-ovog Rajka Ostojića u samoizolaciju, poručio je da to objasni SDP te da to nije na njemu. „Neka oni to objasne kakve su kontakte imali. To nije na meni”, kazao je..
Potpredsjednik SDP-a Rajko Ostojić priopćio je u petak da će sljedeće dane, bez obzira na predizborne aktivnosti, provesti u samoizlolaciji budući da se prije par dana družio s predsjednikom SDP-ove organizacije Donja Dubrava Adrianom Friganovićem koji je pozitivan na koronavirus.