Novi problem u vojsci, sedam vojnika se drogiralo
PONOVO problemi s drogom u vojsci. Kod osmorice hrvatskih vojnika otkrivena je prisutnost metabolita droga. Pali su ove godine u preventivnom nadzoru Oružanih snaga, potvrđeno je Dnevniku Nove TV.
U Ministarstvu obrane kažu kako je utvrđena konzumacija kokaina i marihuane. Stegovna prijava podnesena je protiv sedmorice, dok je jedan pripadnik HV- a medicinskom dokumentacijom potkrijepio prisutnost metabolita lijekova u organizmu te nije stegovno prijavljen.
Većina pripadnika je iz sastava postrojbi Hrvatske kopnene vojske. Službeno nije poznato jesu li drogu konzumirali dok su bili u službi ili izvan vojarni, kako su je nabavili i o kojim je količinama riječ.
Inače, u Ministarstvu obranu navode kako svi pokrenuti postupci protiv vojnika kod kojih je prošle godine utvrđeno da su konzumirali drogu - još nisu završeni.
Podsjećamo, riječ je o pripadnicima Zapovjedništva specijalnih snaga, koji su bili pozitivni na kokain i protiv kojih su pokrenuti vojnostegovni postupci. Testirani su bez najave i ciljano. Za zlouporabu narkotika koji su tada zabilježeni među specijalcima u MORH-u i Glavnom stožeru tvrdili su da predstavljaju izolirane slučajeve.
bi Vas mogao zanimati
Izdvojeno
Pročitajte još
VIDEO Tko je od prolaznika napravio najbolji mliječni brk?
Svakodnevno koristite AI? Dovoljno vam je 30 sekundi za ovo: Možete osvojiti 7000€
AI vam daje zbunjujuće odgovore? Ovih par promptova će vam stvarno pomoći u poslu
Osvoji paket Ožujskog piva i dres repke: Podijeli svoju zakon navijačku priču!
Majstor zbog ovih popravaka lako uzme i do 100 eura. Rješenje često stoji par eura
bi Vas mogao zanimati
Izdvojeno
Pročitajte još
VIDEO Tko je od prolaznika napravio najbolji mliječni brk?
Svakodnevno koristite AI? Dovoljno vam je 30 sekundi za ovo: Možete osvojiti 7000€
AI vam daje zbunjujuće odgovore? Ovih par promptova će vam stvarno pomoći u poslu
Osvoji paket Ožujskog piva i dres repke: Podijeli svoju zakon navijačku priču!