Brozovićev odlazak u Saudijsku Arabiju bio bi jackpot za Dinamo
INTER je prodao Marcela Brozovića u saudijski Al Nassr za 23 milijuna eura, objavio je Gianluca Di Marzio, jedan od najpoznatijih stručnjaka za transfere na svijetu. Di Marzio donosi i detalje dogovora koji je hrvatski reprezentativac postigao s Al Nassrom oko osobnih uvjeta.
Zarađivat će plaću od 20 milijuna eura godišnje i dobiti ugovor na tri godine. Znatno je to povećanje u odnosu na 12 milijuna eura godišnje, koliko je imao u Interu, a posebno u odnosu na sedam milijuna eura godišnje plaće koju mu je nudila Barcelona.
Osim Brozovića i Intera, od ovakvog transfera bi profitirao i Dinamo iz kojeg je veznjak otišao u talijanskog velikana. Naime, hrvatski prvak ima pravo na 10% od idućeg Brozovićevog transfera, što znači da bi mu pripalo 2.3 milijuna eura. Ima pravo i na dio takozvane FIFA-ine naknade za solidarnost u iznosu od oko 560 tisuća eura, pa bi od ovakvog transfera ukupno zaradio 2.86 milijuna eura.
bi Vas mogao zanimati
Izdvojeno
Pročitajte još
bi Vas mogao zanimati