Osijekov talent usred utakmice otišao sa stadiona. Klub ga je otpisao?
ŠIMUN MIKOLČIĆ (22) nije više u planovima Osijeka do kraja sezone, doznaje Index. Mikolčić je udaljen iz momčadi zbog kršenja klupskog pravilnika. Talentirani veznjak nije konkurirao u posljednje dvije utakmice protiv Vukovara (1:0) i Istre (0:1) u kojima je Osijek izgledao očajno. Mladi reprezentativac Mikolčić nije bio ni u zapisniku u spomenutim utakmicama, a posljednje minute upisao je u pobjedi 1:0 kod Hajduka 21. travnja. Tada ga je trener Tomislav Radotić koristio osam minuta.
Što se dogodilo?
Na poluvremenu utakmice protiv Lokomotive, u kojoj se našao među rezervama, nezadovoljan svojim statusom napustio je svojevoljno krug Opus Arene. Kasnije se ispričao suigračima i treneru kojima je tim činom okrenuo leđa. Radotić je o toj situaciji rekao: "Mikolčić ne konkurira do kraja sezone. U jednom trenutku stavio se ispred momčadi. Jako mi je žao zbog toga jer je jedan od igrača koji nam u ovom trenutku izuzetno nedostaje."
Izgubio mjesto pod Radotićem
Mikolčić je kod Radotića izgubio mjesto u početnoj postavi - startao je dvaput, a šest puta je ulazio s klupe. Usporedbe radi, kod bivšeg trenera Željka Sopića bio je i kapetan u porazu 3:1 kod Lokomotive 21. veljače. Nakon te utakmice Sopić je dobio otkaz pa se i situacija oko Mikolčića promijenila.
Ove sezone Mikolčić ima 28 nastupa, dva gola i dvije asistencije. U Osijek je stigao iz Cibalije prije devet godina, a prema Transfermarktu vrijedi 300 tisuća eura. Ugovor s Osijekom traje mu do ljeta 2028. Za U-21 reprezentaciju Hrvatske ima četiri nastupa i gol.