Kylie Minogue (57) u tajnosti je preboljela drugi rak dojke
KYLIE Minogue u novom je Netflixovom dokumentarcu otkrila da joj je 2021. godine drugi put dijagnosticiran rak dojke, ali da je tu bitku odlučila voditi daleko od očiju javnosti. Australska pop ikona u trodijelnoj dokumentarnoj seriji "Kylie" progovorila je o razlozima takve odluke, koja se uvelike razlikovala od njezina prvog, javnog suočavanja s bolešću 2005. godine.
Drugu dijagnozu zadržala je za sebe
U dokumentarcu se 57-godišnja pjevačica prisjetila kako se tijekom prve borbe s rakom, zbog goleme medijske pozornosti, osjećala "odvojeno od vlastitog tijela". Upravo je zato, kada se bolest vratila 2021. godine, odlučila sve zadržati za sebe.
"Drugu dijagnozu raka dobila sam početkom 2021. godine. Uspjela sam to zadržati za sebe, za razliku od prvog puta", ispričala je u seriji. "Srećom, prebrodila sam to. Opet. I sve je u redu. Tko zna što budućnost nosi, ali pop glazba je ono što me hrani."
Minogue je objasnila da se u tom razdoblju jednostavno nije mogla nositi s pritiskom javnosti. "Ne osjećam obvezu reći to cijelom svijetu, a iskreno, tada to nisam ni mogla jer sam bila samo ljuštura od osobe", priznala je.
Glazba kao utočište i ispovijest
Pjevačica je otkrila da je više puta razmišljala o tome da javno podijeli svoju priču, osobito nakon povratka na scenu s hitom "Padam Padam" 2023. godine, no nikako nije pronalazila pravi trenutak.
"U jednom trenutku više nisam htjela izlaziti iz kuće. 'Padam Padam' otvorio mi je mnoga vrata, ali u sebi sam znala da rak nije bio tek prolazna epizoda u mom životu", nastavila je. "Sjedila bih na intervjuima i svaki put pomislila: 'Sad je trenutak', ali bih ipak sve zadržala za sebe. Htjela sam reći što se dogodilo kako bih to mogla pustiti."
Iako o dijagnozi nije govorila javno, svoje je iskustvo pretočila u glazbu. Pjesma "Story" s albuma "Tension", na kojem se nalazi i "Padam Padam", bila je njezin način da opiše ono kroz što je prolazila.
"Imala sam tajnu koju sam čuvala za sebe, okreni novu stranicu, dušo, izađi na pozornicu", glase stihovi pjesme. "Trebalo mi je nešto čime bih obilježila to razdoblje", objasnila je u dokumentarcu, dodajući da joj je snimanje serije pružilo priliku da se osvrne na neke od ključnih trenutaka u životu, uključujući i ovaj.
Sjećanje na prvu borbu s bolešću
Kylie Minogue prvi je put rak dojke dijagnosticiran 2005. godine. Nakon lumpektomije i kemoterapije, u veljači 2006. objavljeno je da je pobijedila bolest.
U jednom ranijem intervjuu prisjetila se trenutka nakon prve dijagnoze. "Sjećam se da sam dobila dijagnozu, ali svijet to još nije znao. Bila sam s bratom i tadašnjim dečkom. Svi smo bili u nekoj omami i otišli smo u kafić. Konobar je prišao i pitao: 'Hej, kako ste danas?' Odgovorili smo nekako robotski: 'Dobro, hvala', a ja sam u tom trenutku pomislila: 'Čovjek doista nikad ne zna kroz što netko prolazi.'"
Dokumentarna serija "Kylie" dostupna je na Netflixu od srijede, 20. svibnja.