Izgubili su 1:5 i 0:4 na SP-u. Reprezentativac se slomio pred kamerama nakon utakmice
TUNIS je jutros doživio još jedan težak poraz na Svjetskom prvenstvu. Nakon što su ih Šveđani deklasirali s 5:1, što je dovelo do smjene izbornika Sabrija Lamouchija, danas su s 4:0 izgubili i od Japana. Nakon utakmice, jedan od najiskusnijih reprezentativaca, 32-godišnji Ali Abdi, slomio se pred kamerama i u suzama uputio oštre kritike na račun nogometnog saveza.
Abdi je razgovor započeo isprikom navijačima koji su doputovali na prvenstvo, ali i svima u domovini. "Ispričavamo se navijačima koji su došli ovdje podržati nas i svim Tunižanima koji iskreno vole svoju zemlju. Ova isprika ide pravim navijačima, a ne onima koji šire glasine", rekao je Abdi.
"Na SP smo došli s igračima koji nikad nisu igrali zajedno"
Branič Tunisa smatra da su uzroci debakla dublji i da leže u lošem vođenju reprezentacije. "Problem je kolektivan. Momčad nije bila ujedinjena i nismo imali dovoljno vremena za uigravanje uoči Svjetskog prvenstva. Normalno je da se ostvaruju ovakvi rezultati kad se nova ekipa gradi neposredno prije tako velikog natjecanja", objasnio je, a zatim izravno prozvao vodstvo saveza.
"Svaki put sve srušimo da bismo gradili ispočetka, umjesto da samo ispravljamo nedostatke. Mi na Svjetsko prvenstvo dolazimo s igračima koji nikada nisu igrali zajedno. Za izgradnju konkurentne ekipe potrebni su vrijeme i stabilnost", istaknuo je Abdi.
"Ovo nije logično"
Kao primjer dobrog rada naveo je upravo protivnika koji ih je deklasirao. "Japan, protiv kojeg smo igrali, godinama ima stabilnu ekipu. Gotovo isti igrači igraju zajedno dugo vremena, s tek jednom ili dvije promjene. A mi smo na Svjetsko prvenstvo stigli s novom momčadi i novim izbornikom postavljenim tik pred turnir", rekao je.
"Ne možete obnavljati momčad neposredno prije Svjetskog prvenstva. Postoji vrijeme za testiranje i napredak, primjerice tijekom Afričkog kupa. Ali ići na Svjetsko prvenstvo s ekipom koja nije spremna suočiti se s reprezentacijama koje se pripremaju godinama jednostavno nije logično", zaključio je Abdi u suzama.