Visokobudžetni fantasy spektakl bio je promašaj u kinima, a sada osvaja streaming
FANTASTIČNI spektakl "Gospodari svemira" nije uspio privući dovoljno gledatelja u kina, no nekoliko mjeseci poslije pronašao je novu publiku na streamingu. Adaptacija kultne franšize o He-Manu trenutačno je najgledaniji film na Prime Videu, kako u svijetu tako i u Hrvatskoj.
Film je u kina stigao 3. lipnja, dok je na Prime Videu postao dostupan 22. srpnja. Za samo nekoliko dana prometnuo se u veliki streaming hit i zasjenio niz poznatih naslova, među kojima su "Projekt Spasitelj", "The Sheep Detectives" i "Shelter".
Skupi spektakl nije uspio vratiti uloženi novac
"Gospodari svemira" snimljeni su uz prijavljeni budžet od 170 milijuna dolara, no u kinima su zaradili tek 113.6 milijuna dolara. Kako bi pokrio troškove proizvodnje i distribucije, film je prema procjenama trebao ostvariti između 340 i 425 milijuna dolara, piše ScreenRant.
Takav rezultat nije bio ni približno dovoljan, zbog čega je film proglašen velikim financijskim razočaranjem. Ipak, njegov dolazak na Prime Video pokazao je da interes publike nije potpuno izostao, nego da su brojni gledatelji jednostavno odlučili pričekati streaming izdanje.
Prema podacima FlixPatrola, "Gospodari svemira" trenutačno su najgledaniji film na Prime Videu u svijetu. Naslov se našao među najpopularnijim filmovima u najmanje 51 zemlji, a prvo mjesto zauzeo je u 25 država, uključujući i Hrvatsku.
He-Man se vraća na Eterniju
Priča prati Adama, poznatijeg kao He-Man, koji se vraća na svoj rodni planet Eterniju kako bi pomogao u borbi protiv zlog Skeletora. Radnja se odvija između Zemlje i fantastičnog svijeta Eternije, a film se oslanja na razigranu atmosferu, živopisnu scenografiju, akcijske prizore i humor.
Glumačku postavu predvodi Nicholas Galitzine, a uz njega se pojavljuju Camila Mendes, Idris Elba, Jared Leto, Morena Baccarin i Alison Brie.
Film trenutačno ima 67 posto pozitivnih kritika na Rotten Tomatoesu, dok je publika bila znatno naklonjenija te mu je dodijelila ocjenu od 86 posto. Upravo velik raskorak između njegove slabe kinodistribucije i dobrih reakcija gledatelja ponovno je otvorio pitanje zašto pojedini zabavni filmovi tek na streamingu pronađu publiku.
Gledatelji ga uspoređuju s filmom "Dungeons & Dragons: Čast lopova"
O filmu se nedavno počelo raspravljati i na Redditu, gdje ga je jedan korisnik usporedio s još jednim fantastičnim naslovom koji nije ostvario očekivani uspjeh u kinima, filmom "Dungeons & Dragons: Čast lopova".
Napisao je da je već tijekom gledanja shvatio kako je riječ o iznimno zabavnom filmu koji zaslužuje najmanje 75 posto pozitivnih kritika zbog crtane akcije, šarmantne atmosfere i odlične glazbe. Dodao je da ga je film odmah podsjetio na "Dungeons & Dragons: Čast lopova", koji je imao priliku pogledati u kinu.
Prema njegovu mišljenju, oba su filma podbacila zato što njihove franšize više nemaju dovoljno snažan utjecaj na širu suvremenu publiku. Ipak, nada se da će njihova nova popularnost ipak dovesti do nastavaka.
S njim su se složili brojni gledatelji. Jedan je korisnik otkrio da je njegov sin nakon filma prvi put pokazao zanimanje za He-Mana. "Mislio sam da je film odličan, a moj se sin sada zainteresirao za He-Mana. To je jedini film koji je ikada pogledao do kraja", napisao je.
Drugi je gledatelj zaključio da su "Gospodari svemira" u vrlo sličnoj situaciji kao "Dungeons & Dragons: Čast lopova", ali je priznao da je od nove adaptacije He-Mana očekivao više, što je film i ispunio. "Imao sam veća očekivanja od ovog filma, a on ih je ispunio, pa čak i nadmašio. Moram priznati da mi je stvarno prirastao srcu", poručio je.
Neki se sada nadaju da će velika gledanost na Prime Videu uvjeriti studio da odobri nastavak. "Nadam se da će ostvariti dovoljno pregleda na Prime Videu kako bismo dobili drugi dio", napisao je jedan korisnik.
Nije svima bolji od "Dungeons & Dragonsa"
Iako su usporedbe uglavnom bile pozitivne, dio gledatelja ipak smatra da je "Dungeons & Dragons: Čast lopova" uspješniji i pristupačniji film.
Jedan je korisnik napisao da je uživao u "Gospodarima svemira", ali da je "Dungeons & Dragons" znatno bolji jer ga mogu pratiti i oni koji nisu upoznati s izvornim materijalom.
Iako i sam igra "Dungeons & Dragons", istaknuo je da su u tom filmu uživali i članovi njegove obitelji koji nikada nisu igrali igru. Nasuprot tome, smatra da su "Gospodari svemira" ipak više prilagođeni postojećim obožavateljima He-Mana.
Bez obzira na te usporedbe, jasno je da je film na streamingu pronašao publiku koja ga je zaobišla u kinima. Hoće li njegova naknadna popularnost biti dovoljna za nastavak, zasad nije poznato, no gledatelji su pokazali da interes za He-Mana i njegov svijet još uvijek postoji.