RJ Barrett 24k
Scottie Barnes 23k, 5s, 15a, 3ol
Sandro Mamukelašvili 19k
Desmond Bane 17k
Jalen Suggs 13k, 5a
Tristan da Silva 12k
Najveća pobjeda u povijesti Toronto Raptorsa. Srušili su i NBA rekord
TORONTO RAPTORSI su u noći na ponedjeljak deklasirali Orlando Magic 139:87, a utakmicu je obilježila nevjerojatna serija od 31-0, najveća u NBA ligi otkako se od sezone 1997./98. vodi detaljna statistika. Pobjeda od 52 poena razlike ujedno je i najuvjerljivija u povijesti kanadske franšize.
Nakon što su se u prvoj četvrtini našli u zaostatku 14:20, Raptorsi su pokrenuli seriju i postigli 31 poen zaredom. Niz je potrajao sve do početka druge dionice, a započeo ga je razigravač Jamal Shead s linije slobodnih bacanja. U strijelce su se potom upisali Sandro Mamukelašvili, RJ Barrett, Scottie Barnes i A.J. Lawson.
Većina koševa u tom razdoblju stigla je iz brzih kontranapada nakon ukradenih lopti, trica nakon dobrog protoka lopte te slobodnih bacanja. Raptorsi inače predvode ligu po broju poena iz kontri, s prosjekom od 18.5 po utakmici. Seriju je efektnim zakucavanjem zaključio centar Jakob Poeltl nakon što je Barnes ukrao loptu, a Toronto je nakon toga vodio 45:20.
Barnesova večer za pamćenje
Pobjeda od 52 poena razlike bila je najveća u povijesti franšize, a povijesna serija nije bila jedino postignuće večeri. Scottie Barnes odigrao je jednu od najboljih utakmica karijere s osobnim rekordom od 15 asistencija. Time je postao tek drugi igrač u povijesti Raptorsa i prvi ove sezone u cijeloj NBA ligi sa 100 ili više blokada i 100 ili više asistencija u sezoni.
Barnes je u sjajnoj formi, jer je u posljednje četiri utakmice imao prosjek od 12.25 asistencija. Ove sezone, u kojoj je drugi put nastupio na All-Star utakmici, bilježi prosjeke od 18.5 poena, 7.8 skokova, 5.6 asistencija, 1.5 blokada i 1.4 ukradene lopte, a nastupio je u 71 od 73 utakmice.
Pogled na ljestvicu i buduće izazove
Najefikasniji igrač Raptorsa protiv Magica bio je Barrett s 24 poena, dok su ga pratili Barnes s 23 i Mamukelašvili s 18 poena. Kod poražene momčadi istaknuo se Desmond Bane sa 17 poena, dok je Paolo Banchero za 30 minuta na parketu ubacio devet koševa.
Raptorsi sada imaju omjer 42-32 i drže peto mjesto na ljestvici Istočne konferencije. Sljedeći protivnik su im Detroit Pistonsi, vodeća momčad Istoka. S druge strane, Orlando Magic nastavlja s lošim igrama te im je ovo bio sedmi poraz u zadnjih deset utakmica. U utorak ih čeka dvoboj s Phoenix Sunsima, koji imaju omjer 41-33.