Čovjek iz Đurđevca ostao bez puno novca. Povjerovao da ima nasljedstvo iz Turske
ĐURĐEVAČKA policija istražuje prevaru u kojoj je 56-godišnjak ostao bez više od 10.500 eura koje je uplatio ne bi li se domogao nepostojećeg nasljedstva, odnosno novca koji se navodno nalazio na računu u turskoj banci.
Kako su danas izvijestili iz PU Koprivničko-križevačke, u kolovozu prošle godine oštećeni muškarac stupio je putem društvene mreže u kontakt s nepoznatom osobom koja se predstavila kao službenica banke u Turskoj.
Lažno predstavljanje i obmana
Lažnim prikazivanjem činjenica o nepostojećem nasljedstvu dovela ga je u zabludu. Tako je 56-godišnjak u više navrata uplaćivao novac na različite račune radi navodne aktivacije bankovnog računa u Turskoj i pokrića troškova transakcije "naslijeđenog" novca.
Policija upozorava građane da budu oprezni i da ne povjeravaju olako svoj novac nepoznatim osobama. Ako vam se netko javi i ponudi nasljedstvo, vrlo je vjerojatno da se radi o prevari. Mogućnost da ste upravo vi naslijedili nečiji novac, među milijunima ljudi, gotovo je nevjerojatna, ističu iz policije.
bi Vas mogao zanimati
Izdvojeno
bi Vas mogao zanimati