Mandžukić slavio protiv Olića i Perišića, Borussia uništila Freiburg

VODEĆE momčadi Bundeslige Bayern i Borussia Dortmund nastavile su s pobjedama.

U Munchenu je Bayern s minimalnih 1:0 pobijedio Wolfsburg. Jedini pogodak na utakmici postigao je Thomas Muller u 63. minuti na asistenciju Francka Riberyja. Mario Mandžukić odigrao je 86 minuta za pobjedničku momčad. Ivica Olić je na terenu proveo 83 minute za Wolfsburg za koji je Ivan Perišić igrao posljednjih 20-ak minuta.

Borussia je s 5:0 pregazila Freiburg. Dva gola u prvom poluvremenu postigao je Marco Reus, a zatim je u drugom dijelu dva puta mrežu gostiju pogodio Robert Lewandowski. Konačnih 5:0 postavio je Jakub Blaszczykowski. Freiburg je od 45. minute igrao s igračem manje jer je crveni karton dobio Diagne. Bayern i Borussia nakon sedam kola imaju po 19 bodova.

Dvoboj s najviše golova odigrali su Hoffenheim i Schalke. Završilo je bez pobjednika 3:3 iako je Schalke dva puta imao po dva gola prednosti.

Bayer Leverkusen je golovima Sidneya Sama i Simona Rolfesa stigao do pobjede 2:0 protiv Hannovera i svog 18. boda čime je učvrstio treću poziciju an ljestvici. Hertha je s 3:1 uz dva gola Allaguija svladala Mainz.

Frankfurt, za koji je Srđan Lakić odigrao posljednje tri minute, i HSV su odigrali 2:2. Milan Badelj je na travnjaku proveo svih 90 minuta za HSV.