Messi zabio 31. hat-trick i dostigao Ronalda, Suarez oduševio škaricama

LIONEL MESSI zabio je hat-trick u uvjerljivoj pobjedi Barcelone nad Levanteom 5:0. Argentinskom čarobnjaku to je 31. hat-trick u dresu katalonskog kluba, a njime je okrunio i svoj 300. nastup za Barcu.

Neymar je zabio prvi gol u 17. minuti na asistenciju Messija, a Argentinac je u 38. povisio na 2:0. U 59. je zabio svoj drugi gol, a u 65. iz penala i treći.

Bio mu je to 23. hat-trick u prvenstvu, čime se izjednačio s dosadašnjim rekorderom Cristianom Ronaldom koji je toliko postigao za Real. Messi, koji je u studenom prošle godine (253.  prvenstvenim) prestigao Telma Zarru i postao najbolji strijelac u povijesti Primere, sada se s istom legendom izjednačio na 31. hat-tricku u službenim utakmicama za neki španjolski klub.

Dvije minute kasnije Luis Suarez ušao je u igru umjesto Neymara i nakon manje od pet minuta na travnjaku zabio za 5:0 i to fantastičnim škaricama sa desetak metara.

Mogli su gosti i gore proći da njihov vratar ipak nije skupio i pet obrana.

Ivan Rakitić igrao je od prve minute na lijevoj strani veznog trojca, uz Xavija i Busquetsa, ali je zamijenjen u 62. minuti kada je ušao Roberto.

U prvoj utakmici dana, Valencia je na svojoj Mestalli pobijedila Getafe s 1:0 i opet došla na četvrto mjesto ljestvice.

Valencia je do pobjede došla pogotkom Alvara Negreda u 71. minuti iz penala, te je s 47 bodova preskočila Sevillu (45) na četvrtoj poziciji. Za Getafe je povremeni hrvatski reprezentativac Sammir igrao do 67. minute.