Subašić se opet iskazao, Monaco osvojio skupinu Lige prvaka

U POSLJEDNJEM kolu Lige prvaka u skupini C Monaco je pobjedom nad Zenitom 2:0 osvojio prvo mjesto i prošao u osminu finala zajedno s Bayerom iz Leverkusena koji je odigrao 0:0 kod Benfice. Zenit kao treći ide u Europa ligu.

Danijel Subašić odigao je ponovo važnu ulogu obranivši dobru priliku Zenita u prvom poluvremenu. U izravnom okršaju za proljeće u Ligi prvaka, Zenit je bio bolji od Monaca u prvom poluvremenu, Francuzi su bili potpuno bezopasni, a Rusi dvaput pucali u sigurne ruke Danijela Subašića. Proslavila se hrvatska "jedinica" posebno reakcijom u 41. minuti. Subašić je u šest utakmica Lige prvaka primio samo jedan pogodak.

Pogotke vrijedne prolaza za klub iz Kneževine postigli su Aymen Abdennour u 63. Fabinho u 89. minuti.

U drugom susretu skupine Benfica i Bayer Leverkusen su odigrali 0:0, pa je Monaco s gol-razlikom 4:1 prvi, a Bayer drugi u ovoj skupini.

U skupini D Arsenal je pobijedio u Istanbulu Galatasaray s 4:1, ali im to nije bilo dovoljno za prvo mjesto u skupini jer je Borussia osvojila bod protiv Anderlechta (1:1). "Topnici" su pitanje pobjednika riješili već u prvih 29 minuta kada su poveli s 3:0 pogocima Podolskog i dvaput Ramseya, a Nijemac je svoj drugi pogodak zabio u 90. minuti, dok je počasni gol za Turke zabio Sneijder (89).

Borussia se Dortmundu mučila s Anderlechtom sve do 58. minute kada je zabio Immobile, a Belgijci su izjednačili preko Mitrovića. Borussia je zahvaljujući boljoj gol-razlici prva, a Arsenal drugi.

Nakon utorka je poznato 14 sudionika osmine finala Lige prvaka, a utakmice u srijedu će izlučiti i preostala dva putnika.