Urnebes u derbiju začelja: Dragovoljac protiv Slavena od 0:3 na 3:3!

VRHUNSKU utakmicu odigrali su Hrvatski Dragovoljac i Slaven Belupo, koji su u derbiju začelja remizirali 3:3.

Slaven je u prvih 45 minuta bio bolja momčad, a ekipa Elvisa Scorije prvi gol postigla je odmah na početku utakmice. U 6. minuti Dejan Glavica zatresao je mrežu za 1:0, dok je isti igrač poentirao i u 30. minuti za sigurno vodstvo od 2:0. Minutu prije kraja prvog dijela, Davor Vugrinec bio je siguran s bijele točke za uvjerljivih 3:0.

Međutim, Slaven kao da je ostao u svlačionici na poluvremenu. Dragovoljac je u 50. minuti preko Božića smanjio na 3:1, a već u 55. minuti rezultat se ponovno mijenjao. Bačelić-Grgić svojim je pogotkom doveo utakmicu u neizvjesnost.

S obzirom na posljednje utakmice u HNL-u (op.a. neočekivane pobjede Osijeka protiv Dinama i Lokomotive), nešto nam je govorilo da će i ova biti posebna. Tako je i bilo. Jurica Pranjić skrivio je penal u svom kaznenom prostoru te je Slaven ostao s igračem manje, a priliku za izjednačenje s bijele točke iskoristio je Božić.

Unatoč remiju, Dragovoljac je i dalje posljednja momčad na ljestvici HNL-a sa 17 osvojenih bodova, dok je Slaven deveti s 19 bodova.