LA LIGA

CELTA - BARCELONA 2:2 Barca u 88. minuti ostala bez prevažnih bodova

BARCELONA je u 32. kolu La Lige odigrala samo 2:2 u gostima kod Celte i omogućila Realu da joj pobjedom protiv Espanyola pobjegne na dva boda prednosti.

Barcelona je dvaput vodila golovima Luisa Suareza, u 20. i 67. minuti, ali je Celta do boda došla golom Iaga Aspasa iz slobodnog udarca u 88. minuti. Mogla je Celta i do senzacionalnog preokreta, ali je u četvrtoj minuti sudačke nadoknade Nolito promašio veliku šansu.

Prava je šteta da je Balaidos bio prazan i da gledatelji uživo nisu mogli gledati ludu utakmicu, četiri gola, genijalnost Lionela Messija i svojeg miljenika Iaga Aspasa. Barca je mogla do vodstva već u 6. minuti, kad je Messi sjajno ubacio iz kornera, Pique na prvoj stativi nadskočio čuvara, ali je njegov udarac glavom zaustavila greda.

Celta se uglavnom orijentirala na čvrst blok i munjevite kontre preko Iaga Aspasa i Smolova, a svojoj momčadi odmogao je i Jordi Alba koji je već u 12. minuti dobio žuti karton i morao se jako čuvati u dvobojima s Aspasom. Celta nije u otvaranju utakmice uspjela ništa odigrati, a Barca je povela u 20. minuti.

Fantastičan potez Messija

Messi se namjestio na slobodan udarac s 25 metara. Svi su očekivali njegov udarac, ali je Argentinac savršenom loptom na vrhu peterca našao potpuno samog Luisa Suareza koji rutinski glavom zabija za 0:1.

Gol je razdrmao domaćine pa već u sljedećem napadu Ter Stegen griješi i predaje loptu Celtinim igračima. Smolov se sjurio prema golu i pucao, ali se Pique bacio u njegov udarac i blokirao ga. Dvije minute kasnije Denis Suarez je savršenom loptom izbacio cijelu obranu Barcelone i u veliku šansu gurnuo Mendeza, ali Ter Stegen nevjerojatnim refleksom brani njegov udarac.

Sad je red na Barcu. U 36. minuti Messi idealno proigrava Ansua Fatija koji je čekao sekundu predugo i u idealnoj poziciji mu se Araujo bacio u noge i blokirao udarac. Samo četiri minute kasnije Messi i Rakitić oduzeli su loptu domaćinima, a Messi se izborio za udarac na 15 metara od gola. U karijeri je s te pozicije zabio barem 150 golova, ali ovaj put je pucao pokraj gola.

Vatreno prvo poluvrijeme završio je Iago Aspas koji je u 43. minuti imao Fedora Smolova u idealnoj poziciji na drugoj stativi, ali je zakomplicirao akciju i upropastio idealnu priliku za izjednačenje.

No iskupio se u 50. minuti. Neoprezni Ivan Rakitić izgubio je loptu na centru, a Iago Aspas fantastičnom loptom u kontru gurnuo Yokuslua. Turčin je malo pričekao i onda našao Smolova potpuno samog u petercu i Rus u prazan gol zabija za 1:1.

Suarez donio nadu Barci

Kako je susret odmicao, Celta se sve više branila i čekala priliku iz kontre, ali je Barca zabila iz prve sljedeće prilike. U 67. minuti domaćini su izgubili loptu na 20 metara od vlastitog gola, a ona dolazi do Messija koji nalazi Suareza. Urugvajac se piruetom prekrasno oslobodio Arauja i vrhom kopačke zabio u suprotni kut za 1:2.

Taj gol kao da je presjekao domaćine koji su desetak minuta igrali potpun rastrgano, ali je u 80. minuti Iago Aspas idealno petom proigrao Nolita. Ovaj gađa bliži kut, ali Ter Stegen fantastičnom intervencijom čuva svoj gol. I kad je već izgledalo da će Barca do pobjede, Pique je na ulazu u šesnaesterac iskosa s lijeve strane napravio prekršaj i Iago Aspas je namjestio loptu za slobodan udarac.

Nije puknuo pretjerano jako, ali se Antoine Griezmann okrenuo u živom zidu i praktički propustio loptu u prvi Ter Stegenov kut za 2:2. Barca je svim silama krenula po treći gol, ali je u sudačkoj nadoknadi mogla ostati bez svih bodova da je Nolito bolje reagirao u čistom ziceru.

Celta je ovim bodom napravila korak više prema ostanku u ligi i šest kola prije kraja ima osam bodova više od zone ispadanja, iako Leganes ima utakmicu manje. Barca će, pak, imati težak zadatak nadoknaditi gubitak ovih bodova ako Real u nedjelju pobijedi Espanyol.