Četvrta pobjeda Lebedeve u "Zlatnoj ligi"

RUSKA atletičarka Tatjana Lebedeva ostala je jedina kandidatkinja za osvajanje "jack pota" u visini milijun dolara nakon četvrtog iz niza mitinga "Zlatne lige" održanog u Zurichu.

Lebedeva je u Zurichu pobijedila sa skokom od 14.94 metara ispred svjetske prvakinje iz Helsinkija Jamajčanke Trecije Smith sa 14.67 i Ruskinje Ane Pjatih sa 14.57.

Za osvajanje milijun dolara Lebedeva će morati pobijediti još i za tjedan dana u Bruxellesu, te za dva tjedna u Berlinu.

Arron ispala iz utrke za "jack pot"

Francuska atletičarka Christine Arron ispala je iz utrke za milijunski "jack pot" Zlatne lige. Na četvrtom mitingu Zlatne lige u Zurichu Arron je u utrci na 100 metara zauzela tek četvrto mjesto, tako da je u igri za "jack pot" ostala još samo ruska troskokašica Tatjana Lebedeva.

Arron su u Zurichu pobijedile Jamajčanka Veronica Campbell koja je pobijedila s novim osobnim rekordom od 10.85 sekundi, Amerikanka Lauryn Williams koja je bila druga također s osobnim rekordom od 10.88, te Chandra Sturrup s Bahama koja je bila treća sa 10.97. Arron je bila četvrta sa 10.99.

Rezultati atletskog mitinga "Zlatna liga":

ATLETIČARI

100 m:
1. Justin Gatlin (SAD) 10.14
2. Francis Obikwelu (Por) 10.22
3. Abdul Aziz Zakari (Gan) 10.22

400 m:
1. Jeremy Wariner (SAD) 44.67
2. Tyler Christopher (Kan) 44.96
3. Christopher Brown (Baha) 44.97

800 m:
1. Wilfred Bungei (Ken) 1:44.87
2. Gary Reed (Kan) 1:44.88
3. William Yiampoy (Ken) 1:44.90

1500 m:
1. Daniel Kipchirchir Komen (Ken) 3:30.49
2. Bernard Lagat (SAD) 3:31.04
3. Alan Webb (SAD) 3:33.40

3000 m:
1. Kenenisa Bekele (Eti) 7:32.59
2. Ali Saidi-Sief (Alž) 7:37.56
3. Craig Mottram (Aus) 7:38.03

110 m prepone:
1. Dominique Arnold (SAD) 13.03
2. Xiang Liu (Kin) 13.12
3. Ladji Doucoure (Fra) 13.23

400 m prepone:
1. Bershawn Jackson (SAD) 48.14
2. Bayano Kamani (Pan) 48.49
3. James Carter (SAD) 48.51

3000 m zapreke:
1. Saif Saaeed Shaheen (Kat) 8:02.69
2. Brimin Kipruto (Ken) 8:10.69
3. Paul Kipsiele Koech (Ken) 8:11.79

vis:
1. Svatoslav Ton (Češ) 2,28 m
2. Victor Moya (Kub) 2,28
3. Stefan Holm (Šve) 2,25

motka:
1. Giuseppe Gibilisco (Ita) 5,70 m
2. Brad Walker (SAD) 5,60
3. Pavel Gerasimov (Rus) 5,60
3. Daichi Sawano (Jap) 5,60

disk:
1. Virgilijus Alekna (Lit) 68,00 m
2. Gerd Kanter (Est) 67,92
3. Frantz Kruger (JAR) 67,30

koplje:
1. Tero Pitkamaki (Fin) 88,71 m
2. Sergej Makarov (Rus) 86,89
3. Andreas Thorkildsen (Nor) 85,44

ATLETIČARKE

100 m:
1. Veronica Campbell (Jam) 10.85
2. Lauryn Williams (SAD) 10.88
3. Chandra Sturrup (Baha) 10.97

400 m:
1. Sanya Richards (SAD) 48.92 - najbolji rezultat sezone
2. Tonique Williams (Baha) 49.30
3. Monique Hennagan (SAD) 50.24

800 m:
1. Zulia Calatayud (Kub) 1:59.16
2. Hasna Benhassi (Mar) 1:59.18
3. Svetlana Čerkasova (Rus) 1:59.93

3000 m:
1. Maryam Yusuf Jamal (Bahr) 8:29.45
2. Berhane Adere (Eti) 8:31.89
3. Isabella Ochichi (Ken) 8:34.51

100 m prepone:
1. Michelle Perry (SAD) 12.55
2. Brigitte Foster (Jam) 12.69
3. Joanna Hayes (SAD) 12.79

400 m prepone:
1. Julija Nosova (Rus) 53.30
2. Lashinda Demus (SAD) 53.83
3. Sandra Glover (SAD) 53.91

troskok:
1. Tatjana Lebedeva (Rus) 14,94 m
2. Trecia Smith (Jam) 14,67
3. Ana Pjatih (Rus) 14,57

Znate li nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?
Učitavanje komentara