Crna serija Željezničara, bez pobjede gotovo dva mjeseca

NEZAPAMĆENA kriza trese Željezničar. Jedan od najvećih klubova Bosne i Hercegovine nešto manje od dva mjeseca ne zna za pobjedu u svim natjecanjima. Klub s Grbavice izgubio je kod kuće od Širokog Brijega (2:3) u 19. kolu Premier lige, čime je produžio crnu seriju i sada ima dva boda manje od trećeg Širokog, deset od drugog Zrinjskog i čak 15 bodova manje od lidera i najvećeg rivala Sarajeva.

Široki je vodio dva puta golovima Marića u 2. i Begonje u 28, ali se Željo vraćao u utakmicu preko Hajdarevića u 19. i Jazvića u 49. minuti.

Međutim, kada se činilo da će domaći barem osvojiti bod u derbiju Eliomar je pogodio u 86. minuti iz penala za veliku pobjedu gostiju i treće mjesto na ljestvici.

Posljednji put Željezničar je slavio još 20. listopada i to kod Zrinjskog (0:1), a od tada su redom gubili u prvenstvu od Zvijezde 09 (0:1), Sarajeva (2:1), Tuzle City (2:3), Krupe na Vrbasu (2:1) i sada od Širokog pred svojim navijačima, koji su već neko vrijeme bijesni zbog katastrofalne forme njihove momčadi te su u par mečeva ulazili na teren kako bi se obračunavali s vlastitim igračima.