LIGA PRVAKA

Dinamo u nevjerojatnoj utakmici Gruzijaca i Moldavaca saznao suparnika u LP-u

DINAMO će u 2. pretkolu Lige prvaka igrati protiv gruzijskog Saburtala.

Gruzijski prvak je u infarktnoj uzvratnoj utakmici 1. pretkola Lige prvaka izgubio od Šerifa 3:1 te je tako uspio sačuvati senzacionalnih 3:0 iz prve utakmice u Moldaviji.

Šerif je nakon očajne prve utakmice večeras u Tbilisiju nakon 11 minuta vodio 3:0 i činilo se da će uspjeti nadoknaditi zaostatak. Već u 3. minuti Lafiti je doveo Moldavce u vodstvo, a samo pet minuta kasnije Margvelašvili je zabio autogol. Potpuni preokret režirao je Tambe golom za 3:0 u 11. minuti.

No iako je do kraja susreta bio bolja momčad, momčad Zorana Zekića nije uspjela do kraja slomiti domaćine koji su u 59. minuti preko Crnogorca Rolovića smanjili na 1:3. Posao im je do kraja olakšao Slovenac Matej Palčić koji je u 73. minuti dobio drugi žuti karton pa je Šerif do kraja igrao s desetoricom i nije uspio zabiti četvrti gol.

Dinamo će prvu utakmicu 2. pretkola igrati 23. ili 24. srpnja u gostima u Tbilisiju, a uzvrat na Maksimiru na rasporedu je tjedan dana kasnije.

Saburtalo je vrlo mlad klub, osnovan 1999. godine, a svoj prvi naslov prvaka osvojio je prošle sezone čime je i ostvario plasman u pretkolo Lige prvaka. Godine 2005. klub je kupio Tariel Hečikašvili koji je kasnije postao gruzijski ministar sporta. Saburtalo ima najbolju omladinsku školu u Gruziji i lijepi stadion kapaciteta 1800 gledatelja, ali je on premali za europske utakmice koje Saburtalo igra na stadionu Miheil Meški kapaciteta 27.000 ljudi.