Draganja u polufinalu SP-a na 50 m leptir

HRVATSKI plivač Duje Draganja plasirao se u polufinale Svjetskog prvenstva u disciplini 50 metara leptir u Montrealu. Draganja je u kvalifikacijama isplivao deveti rezultat sa 24.08 sekundi.

Najbolji rezultat u kvalifikacijama imao je Amerikanac Ian Crocker koji je plivao 23.50, dok su drugo i treće vrijeme ostvarili Južnoafrikanci Roland Schoeman i Ryk Neethling sa 23.57, odnosno 23.74.

Polufinale je na rasporedu kasno večeras.

Rezultati kvalifikacijskih utrka na Svjetskom prvenstvu u plivanju u Montrealu:

PLIVAČI,

50 leptir (polufinalisti):

1. Ian Crocker (SAD) 23.50

2. Roland Schoeman (JAR) 23.57

3. Ryk Neethling (JAR) 23.74

4. Sergij Breus (Ukr) 23.77

5. Jevgenij Korotiškin (Rus) 23.87

6. Fernando Scherer (Bra) 23.96

6. Jakob Schiott Andkjaer (Dan) 23.96

8. Thomas Rupprath (Njem) 24.07

9. Mike Mintenko (Kan) 24.08

9. DUJE DRAGANJA (HRV) 24.08

11. Andrij Serdinov (Ukr) 24.09

12. Oliver Wenzel (Njem) 24.10

13. Nikolaj Skvorcov (Rus) 24.11

14. Thomas Kindler (Kan) 24.15

14. Frederic Bousquet (Fra) 24.15

16. Milorad Čavić (SCG) 24.22

100 prsno (polufinalisti):

1. Kosuke Kitajima (Jap) 59.71

2. Brendan Hansen (SAD) 59.84

3. Hugues Duboscq (Fra) 1:00.05

4. Chris Cook (VB) 1:00.86

5. Oleg Lisogor (Ukr) 1:01.05

6. Emil Tahirovič (Slo) 1:01.29

7. Mike Brown (Kan) 1:01.30

8. Genki Imamura (Jap) 1:01.37

9. Alexander Oen (Nor) 1:01.50

10. Dimitri Komornikov (Rus) 1:01.54

10. Jim Piper (Aus) 1:01.54

12. Brenton Rickard (Aus) 1:01.57

13. Jarno Pihlava (Fin) 1:01.64

14. Jens Kruppa (Njem) 1:01.78

15. Vladislav Poljakov (Kaz) 1:01.83

16. Mark Gangloff (SAD) 1:01.90

400 slobodno (finalisti):

1. Grant Hackett (Aus) 3:44.63

2. Dragos Coman (Rum) 3:46.70

3. Takeshi Matsuda (Jap) 3:47.28

4. Jurij Priljukov (Rus) 3:47.48

5. Peter Vanderkaay (SAD) 3:47.59

6. Oussama Mellouli (Tun) 3:48.89

7. Massimiliano Rosolino (Ita) 3:48.93

8. Nicolas Rostoucher (Fra) 3:49.00

4x100 slobodno (finalisti):

1. SAD 3:16.04

2. Kanada 3:16.80

3. Australija 3:17.63

4. Rusija 3:18.22

5. Litva 3:18.57

6. Švedska 3:18.61

Tekst se nastavlja ispod oglasa
7. Njemačka 3:18.87

8. Nizozemska 3:18.93

PLIVAČICE,

100 leptir (polufinalistice):

1. Jess Schipper (Aus) 57.91

2. Inge Dekker (Niz) 58.48

3. Otylia Jedrzejczak (Polj) 58.83

4. Lisbeth Lenton (Aus) 59.05

5. Mary Descenza (SAD) 59.13

6. Rachel Komisarz (SAD) 59.19

7. Martina Moravcova (Svk) 59.33

8. Annika Mehlhorn (Njem) 59.36

9. Zhou Yafei (Kin) 59.42

10. Ambra Migliori (Ita) 59.60

11. Natalija Sutjagina (Rus) 59.98

12. Yuko Nakanishi (Jap) 1:00.00

13. Mandy Loots (JAR) 1:00.09

14. Francesca Segat (Ita) 1:00.35

15. Rosalind Brett (VB) 1:00.36

15. Audrey Lacroix (Kan) 1:00.36

200 mješovito (polufinalistice):

1. Katie Hoff (SAD) 2:12.38

2. Lara Carroll (Aus) 2:13.67

3. Brooke Hanson (Aus) 2:14.49

4. Kirsty Coventry (Zim) 2:14.51

5. Maiko Fujino (Jap) 2:15.45

6. Katarzyna Baranowska (Polj) 2:15.46

7. Zhou Yafei (Kin) 2:16.03

8. Whitney Myers (SAD) 2:16.50

9. Anja Klinar (Slo) 2:16.61

10. Ji Yeon Jung (J. Kor) 2:16.84

11. Yoo-Sun Nam (J. Kor) 2:16.92

12. Elizabeth Warden (Kan) 2:16.95

13. Helen Norfolk (NZ) 2:17.04

14. Julie Hjorth-Hansen (Dan) 2:17.28

15. Zsuzsanna Jakabos (Mađ) 2:17.36

16. Joanna Melo (Bra) 2:17.41

400 slobodno (finalistice):

1. Brittany Reimer (Kan) 4:08.28

2. Camelia Potec (Rum) 4:08.40

3. Ai Shibata (Japan) 4:08.82

4. Joanne Jackson (VB) 4:10.47

5. Caitlin McClatchey (VB) 4:10.48

6. Claudia Poll (Kos) 4:10.88

7. Linda MacKenzie (Aus) 4:11.13

8. Laure Manaudou (Fra) 4:11.46

4x100 slobodno (finalistice):

1. Australija 3:40.57

2. Francuska 3:40.84

3. Njemačka 3:41.35

4. Nizozemska 3:41.55

5. SAD 3:41.64

6. Kina 3:41.89

7. Švedska 3:42.03

8. Novi Zeland 3:45.36

Znate li nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?
Učitavanje komentara