Englezi: Gvardiol mora nešto dokazati Guardioli
MANCHESTER CITY i Liverpool u subotu u 13:30 na stadionu Etihad igraju derbi 13. kola Premier lige. Manchester Evening News uoči te utakmice, a nakon reprezentativne pauze, objavio je tekst pod naslovom: "Manchester Cityju je potrebno da Joško Gvardiol nešto počne dokazivati Pepu Guardioli."
Engleski medij ističe kako City ima problema s ozljedama. Manji ili veći problemi muče Erlinga Haalanda, Edersona, Matea Kovačića, Matheusa Nunesa, Nathana Akea i Sergija Gomeza. Pritom nije jasno tko će od njih biti spreman za subotnji susret s Liverpoolom. Inače, City je vodeći u engleskom prvenstvu s 28 bodova, a slijede Liverpool i Arsenal s jednim bodom manje.
"Gvardiol je imao slab početak u Cityju, ali pokazao je klasu u određenim trenucima"
Manchester Evening News ističe otprije ozlijeđenog Johna Stonesa. Vrhunski branič ima problema s mišićem te nije jasno kada će se vratiti, s time da pauza ne bi trebala biti preduga. Prema podacima Transfermarkta, ove sezone je već propustio devet klupskih utakmica.
Engleski novinari smatraju kako nitko ne može u potpunosti zamijeniti Stonesa, no vjeruju da Gvardiol "možda ima potencijal" za to. "Ljetno pojačanje vrijedno 76.6 milijuna funti imao je slab početak u Cityju, no pokazao je klasu u određenim trenucima kada je s loptom u nogama napadao lijevom stranom. Međutim, Guardiola misli da još nije spreman preuzeti Stonesovu ulogu", navodi Manchester Evening News.
"Guardiola je gotovo puno desetljeće brusio i vodio Stonesa. Logično je što Gvardiol još nije na njegovoj razini. No, ako Stones ponovno neće igrati, Cityju je potrebno da Gvardiol brzo bude na njegovoj razini", zaključuje engleski medij.