HNL

HAJDUK - VARAŽDIN 2:0 Splićani ostaju prva momčad HNL-a

U SKLOPU 11. kola HNL-a Hajduk je pobijedio Varaždin 2:0 i ostao na prvom mjestu Lige s četiri boda više od Dinama, ali Modri imaju dvije utakmice manje. Zabili su Jairo i Nejašmić pred osam tisuća gledatelja.

Splićani su dominirali od početka do kraja dvoboja na Poljudu. Dovoljno je spomenuti statistiku. Hajduk je imao 20 udaraca prema golu, od toga deset u okvir. Varaždinci su uputili samo dva udarca koji su otišli pored gola.

Splićani su odmah krenuli napadački, a prvi zicer stigao je u devetoj minuti kada je Caktaš promašio loptu na dva metra od gola. Najbolji igrač Varaždina bio je golman Nevistić koji je obranio nekoliko prilika domaćih igrača. U prvom dijelu je imao tri-četiri obrane koje su spriječile siguran gol. U 21. minuti je ipak primio gol. Zabio je Jairo nakon dodavanja Juranovića, poslije nekoliko odbijanaca Brazilac je ugurao loptu u mrežu. U 41. minuti Bradarić je lijepo dodao do Caktaša, no najbolji strijelac HNL-a prošle sezone pucao je ravno u Nevistića.

U 44. minuti viđena je i najbolja akcija na utakmici. Jradi je još jednom pokazao da je nezaustavljiv kad krene i da je možda jedan od najboljih driblera Lige. Promiješao je trojicu igrača Varaždina, produžio dalje do Nejašmića koji je s 25 metara fantastično pucao, no još bolje je obranio Nevistić.

U 47. minuti Hamza je s vrha šesnaesterca pogodio stativu. U 65. minuti Hamza je ponovno odigrao važnu ulogu, lijepo je nabacio na glavu Nejašmiću, a mladi hrvatski reprezentativac pogađa glavom za potvrdu pobjede i prvog mjesta.

Varaždin je u sudačkoj nadoknadi igrao s igračem manje, drugi žuti je dobio Senić. Igru je ometalo i jato golubova koji su neprestano, svih 90 minuta, kružili iznad terena, a često su se zaustavljali i na samom travnjaku Poljuda koji se sada užurbano priprema za utakmicu reprezentacije protiv Mađarske 10. listopada.

HAJDUK (4-3-1-2): Posavec - Juranović, Simić, Ismajli, Čolina - Bradarić, Nejašmić, Barry - Caktaš - Jradi, Jairo

VARAŽDIN (5-4-1): Nevistić - Tkalčić, Adžić, Senić, Prce, Štefulj - Mehdikhani, Guera Djou, Glavina, Težak - Lisakovič