Soudani i Fernandes za tri boda protiv žilavog Intera

DINAMO je pobijedio Inter 2:1 na Maksimiru u 5. kolu HNL-a. Modri su probili Interov bunker trećim prvenstvenim golom Hilala Soudanija u 38. minuti. Junior Fernandes zaklučio je priču u 82. . Ivan Blažević vratio je neizvjesnost u utakmicu u sudačkoj nadoknadi, ali više od toga Inter nije mogao, ni zaslužio, i Dinamo je pobijedio četvrti put ove sezone.

Susret je odigran na stadionu u Maksimiru pred 1.300 gledatelja, a sudio je Bruno Marić iz Daruvara.

STRIJELCI: 1-0 Soudani (38), 2-0 Fernandes (82), 2-1 Blažević (90+1).

Tijek utakmice:

92. minuta: KRAJ

90. minuta: GOOOOOOOOL Intera! 2:1, strijelac Ivan Blažević. Dvije minute nadoknade i nade za Inter, Ivan Blažević iskoristio je nepažnju Dinamove obrane vratio je neizvjesnost u utakmicu.

82. minuta: GOOOOOOOOL Dinama! 2:0, strijelac Junior Fernandes. Dani Olmo asistirao je, a Junior Fernandes pogodio suprotan kut za kraj priče u Maksimiru.

81' Toplak je uveo Zulina, izašao je Puljić.

78' Asistent Bojan Knežević ustupio je svoje mjesto na terenu Ameru Gojaku.

70' Alžirac za Iranca, Soudani izlazi iz igre, Ali Karimi dobio je priliku. Veznjak za napadača, Cico puše na hladno.

68' Soudani ponovo prijeti, ali spašava odlični Ivan Čović.

63' Dani Olmo izmijenio je Marka Roga.

57' Henriquez je izbjegao pažnji braniča i pucao glavom, no Čović je uhvatio loptu bez većih teškoća.

55' Petar Stojanovič sjajno je prošao po desnoj strani, Angelo Henriquez otvarao se u sredini, ali Slovenac je izravno pucao po golu i promašio.

48' Pavičić je fantastično gurnuo loptu u prostor za Fernandesa, ali Čović je bio brži.

46. Počeo je drugi dio.

45' Kraj prvog poluvremena.

38. minuta: GOOOOOOOOL Dinama! 1:0, strijelac Hilal Soudani. Bojan Knežević našao je malo prostora na rubu šesnaesterca i odlično ubacio na drugu stativu, Soudani je pobjegao Interovoj obrani i glavom se naklonio za svoj treći prvestveni gol ove sezone.

37' Popušta koncentracija igrača Intera, Rog ponovno u prilici, ali obrana gostiju stigla je blokirati.

34' Rog je sjajno opalio iz slobodnog udarca, ali u prečku.

30' Inter 23 godine čeka na pobjedu protiv Dinama u Maksimiru.

26' Petar Stojanovič ubacio se iz drugog plana i opalio iz daljine, ali nije bio precizan.

20' Dobar dribling Matela na lijevom boku, izbacio je svog čuvara i ubacio na peterac, ali Soudani je zakasnio.

11' Soudani je prvi zaprijetio, ali njegov udarac lako je pokupio Čović.

9' Interova taktika je jasna, svi su golmanu u krilu i dugim loptama traže Kolara.

5' Bojan Knežević opalio je iz daljine i izborio korner.

1. minuta: Počela je utakmica na Maksimiru.