NBA

Jokićeva utakmica života

NIKOLA JOKIĆ je u pobjedi Denvera nad Atlantom 125:115 odigrao utakmicu karijere.

Joker je Hawksima ubacio čak 47 koševa, što mu je rekord otkako je prije četiri i pol godine došao u NBA.

Srpski as najjače lige svijeta na ovoj utakmici postavio je još jedan osobni rekord - do poluvremena je postigao 27 koševa, i to uz sjajnih 64 posto šuta.

Jokić je rekordna 47 poena postigao za samo tri četvrtine utakmice jer na terenu je proveo 36:49 minuta, a odličan šuterski postotak zadržao je do kraja meča.

Iz igre je gađao 16/25, trice 4/8, a slobodna bacanja 11/16. Utakmicu za povijest zaokružio je s osam skokova, pet asistencija, dvije ukradene lopte i jednom blokadom.

Jokić je partiju života pružio kada je to Nuggetsima najviše trebalo, nakon što su izgubili dvije od tri posljednje utakmice.