Jovanović i Draganja u polufinalu SP-a

ČETVRTOG dana plivačkih natjecanja na Svjetskom prvenstvu u Montrealu u kvalifikacijama je nastupilo dvoje hrvatskih predstavnika, te su oboje izborili nastup u polufinalu u večernjem dijelu programa. Sanja Jovanović je na 50 metara leđo isplivala 14. rezultat kvalifikacija, dok je Duje Draganja na 100 metara slobodno u polufinale ušao sa sedmim vremenom kvalifikacija.

Jovanović je u kvalifikacijama plivala 29.27 sekundi što je samo devet sotinki sporije od njezinog hrvatskog rekorda, ali će u večernjem dijelu programa za ulazak u finale vjerojatno trebati plivati novi rekord. Najbrža u kvalifikacijama bila je Kineskinja Gao Chang s vremenom 28.70 ispred Japanke Mai Nakamure (28.92) i Njemice Janine Pietsch (28.95).

Draganja je u svom kvalifikacijskom nastupu na 100 slobodno plivao 49.31 sekundi, te se bez problema plasirao u polufinale. Ovaj rezultat je za 24 stotinke slabiji od njegova hrvatskog rekorda, no ostavio je dojam kako bi u večernjem dijelu programa mogao biti i brži.

Najbrži u kvalifikacijama bio je Talijan Filippo Magnini sa 48.97 sekundi ispred Južnoafrikanca Ryka Neethlinga sa 49.04 i Amerikanca Michaela Phelpsa sa 49.23.

Rezultati kvalifikacijskih utrka četvrtog dana plivačkih natjecanja na Svjetskom prvenstvu u Montrealu:

PLIVAČI,

100 slobodno (polufinalisti):

1. Filippo Magnini (Ita) 48.97

2. Ryk Neethling (JAR) 49.04

3. Roland Schoeman (JAR) 49.23

3. Michael Phelps (SAD) 49.23

5. Salim Iles (Alž) 49.28

6. Brent Hayden (Kan) 49.29

7. DUJE DRAGANJA (HRV) 49.31

7. Lukasz Gasior (Polj) 49.31

9. Jason Lezak (SAD) 49.34

10. Frederic Bousquet (Fra) 49.38

11. Andrej Kapralov (Rus) 49.46

12. Peter Mankoč (Slo) 49.59

13. Amaury Leveaux (Fra) 49.60

14. Stefan Nystrand (Šve) 49.64

15. Michael Klim (Aus) 49.71

16. Rolandas Gimbutis (Lit) 49.73

200 mješovito (polufinalisti):

1. Laszlo Cseh (Mađ) 1:59.56

2. Alessio Boggiatto (Ita) 2:00.24

3. Michael Phelps (SAD) 2:00.30

4. Ryan Lochte (SAD) 2:00.51

5. Hidemasa Sano (Jap) 2:00.61

6. Vytautas Janusaitis (Lit) 2:00.93

7. Jiro Miki (Jap) 2:02.04

8. Igor Berezucki (Rus) 2:02.30

9. Dean Kent (NZ) 2:02.35

10. Adam Lucas (Aus) 2:02.45

11. Leith Brodie (Aus) 2:02.73

12. Bradley Ally (Bar) 2:02.83

13. Robin van Aggele (Niz) 2:03.48

14. Ioannis Kokkodis (Grč) 2:03.77

Tekst se nastavlja ispod oglasa

15. Mihail Aleksandrov (Bug) 2:04.50

16. Keith Beavers (Kan) 2:04.54

PLIVAČICE,

40 leđno (polufinalistice):

1. Gao Chang (Kin) 28.70

2. Mai Nakamura (Jap) 28.92

3. Janine Pietsch (Njem) 28.95

4. Antje Buschschulte (Njem) 28.99

4. Giaan Rooney (Aus) 28.99

6. Elizabeth Coster (NZ) 29.05

7. Hannah McLean (NZ) 29.06

8. Fabienne Nadarajah (Aut) 29.14

9. Sophie Edington (Aus) 29.22

10. Louise Ornstedt (Dan) 29.23

10. Sviatlana Hahlova (Bje) 29.23

12. Hinkelien Schreuder (Niz) 29.25

13. Lee Nam Eun (J. Kor) 29.26

14. SANJA JOVANOVIĆ (HRV) 29.27

15. Fabiola Molina (Bra) 29.40

16. Erin Gammel (Kan) 29.44

200 leptir (polufinalistice):

1. Otylia Jedrzejczak (Polj) 2:09.21

2. Jess Schipper (Aus) 2:09.40

3. Yurie Yano (Jap) 2:10.19

4. Mary Descenza (SAD) 2:10.59

5. Felicity Galvez (Aus) 2:10.89

6. Francesca Segat (Ita) 2:10.98

7. Zsuzsanna Jakabos (Mađ) 2:11.14

8. Caterina Giacchetti (Ita) 2:11.17

9. Annika Mehlhorn (Njem) 2:11.23

10. Yuko Nakanishi (Jap) 2:11.24

11. Audrey Lacroix (Kan) 2:11.34

12. Mireia Garcia (Špa) 2:11.75

13. Li Jie (Kin) 2:11.85

14. Beatrix Boulsaevicz (Mađ) 2:12.62

15. Emily Mason (SAD) 2:12.64

16. Petra Granlund (Šve) 2:12.79

Znate li nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?
Učitavanje komentara