Kožulj u polufinalu na 100 m leđno, Jovanović tek 24.

HRVATSKI plivač Gordan Kožulj plasirao se u polufinale Svjetskog prvenstva na 100 metara leđno u Montrealu. Kožulj je u kvalifikacijama isplivao novi hrvatski rekord koji sada iznosi 55.20 sekundi, što je za stotinku brže od njegova dosadašnjeg rekorda starog tri godine, te je zauzeo 11. mjesto.

Najbrži u kvalifikacijama bio je Amerikanac Aaron Piersol s rezultatom 54.41, drugo vrijeme ostvario je Grk Aristeidis Grigoriadis sa 54.84, a treće Amerikanac Randall Bal sa 54.88.

Sanja Jovanović nije ušla u polufinale ženske utrke na 100 leđno. Jovanović je u kvalifikacijama isplivala tek 24. rezultat sa 1:03.46 što je za više od sekunde i pol slabije od njezina hrvatskog rekorda.

Prvi rezultat kvalifikacija ostvarila je Amerikanka Natalie Coughlin sa 1:01.25, drugo Japanka Reiko Nakamura sa 1:01.40, a treće Njemica Antje Buschschulte sa 1:01.41.

Rezultati plivačkih finala na SP-u u Montrealu:

400m slobodno, muški -

1. Grant Hackett (Aus) 3:42.91

2. Yuri Prilukov (Rus) 3:44.44

3. Oussama Mellouli (Tun) 3:46.08

4. Massimiliano Rosolino (Ita) 3:46.91

5. Dragos Coman (Rum) 3:47.15

6. Peter Vanderkaay (SAD) 4:47.83

7. Takeshi Matsuda (Jap) 3:48.60

8. Nicolas Rostoucher (Fra) 3:50.51

400m slobodno, žene -

1. Laure Manaudou (Fra) 4:06.44

2. Ai Shibata (Jap) 4:06.74

3. Caitlin McClatchey (VB) 4:07.25

4. Brittany Reimer (Kan) 4:07.32

5. Camelia Potec (Rum) 4:08.06

6. Linda MacKenzie (Aus) 4:08.75

7. Joanne Jackson (VB) 4:08.88

8. Claudia Poll (Kostarika) 4:10.02

štafeta 4x100 slobodno, žene -

1. Australija 3:37.32

J.Henry/A.Mills/S.Reese/L.Lenton

2. Njemačka 3:38.24

P.Dallmann/A.Buschschulte/A.Liebs/D.Goetz

3. SAD 3:38.31

N.Coughlin/K.Joyce/L.Nymeyer/A.Weir

4. Nizozemska 3:39.37

I.Dekker/H.Schreuder/C.Groot/M.Veldhuis

5. Francuska 3:39.45

S.Figues/C.Couderc/A.Mongel/M.Metella

6. Kina 3:42.10

Y.Yang/L.Ji/Z.Yingwen/P.Pang

7. Švedska 3:42.93

A.Kammerling/J.Lillhage/T.Alshammar/G.Fagundez

8. N. Zeland 3:44.84

N.Chellingworth/A.Fitch/H.McLean/T.Taite

štafeta 4x100 slobodno, muški -

1. SAD 3:13.77

M.Phelps/N.Walker/N.Dusing/J.Lezak

2. Kanada 3:16.44

Y.Lupien/R.Say/M.Mintenko/B.Hayden

3. Australija 3:17.56

M.Klim/A.Mewing/L.Brodie/P.Murphy

4. Litva 3:17.89

P.Viktoravicius/V.Janusaitis/S.Binevicius/R.Gimbutis

5. Švedska 3:17.95

J.Persson/S.Nystrand/L.Froelander/P.Stymne

6. Njemačka 3:18.12

S.Herbst/J.Schreiber/L.Kruger/M.Di Carli

7. Rusija 3:18.44

A.Kapralov/E.Lagunov/D.Pimankov/I.Usov

8. Nizozemska 3:19.34

M.Veens/B.van Velthoven/S.Oosting/M.Zastrow

Rezultati kvalifikacija

Rezultati kvalifikacija drugoga dana plivačkih natjecanja na Svjetskom prvenstvu u Montrealu:

200 metara slobodno - muški (polufinalisti)
1. Grant Hackett (Aus) 1:47.88

2. Michael Phelps (SAD) 1:48.17

3. Ryk Neethling (JAR) 1:48.37

4. Peter Vanderkaay (SAD) 1:48.53

5. Brent Hayden (Kan) 1:48.59

6. Amaury Leveaux (Fra) 1:48.69

7. Emiliano Brembilla (Ita) 1:48.70

8. Filippo Magnini (Ita) 1:48.78

9. Nicholas Sprenger (Aus) 1:48.80

10. Yoshihiro Okumura (Jap) 1:48.92

11. Rick Say (Kan) 1:48.96

12. David Carry (VB) 1:49.09

13. Dominik Meichtry (Švi) 1:49.13

14. Zhang Lin (Kin) 1:49.19

15. Stefan Herbst (Njem) 1:49.32

16. Romans Miloslavskis (Lat) 1:49.40

100 leđno (polufinalisti):

1. Aaron Peirsol (SAD) 54.41

2. Aristeidis Grigoriadis (Grč) 54.84

3. Randall Bal (SAD) 54.88

3. Andrew Lauterstein (Aus) 54.88

5. Laszlo Cseh (Mađ) 54.89

6. Markus Rogan (Aut) 54.97

7. Blaž Medvešek (Slo) 55.03

8. Junishi Miyashita (Jap) 55.05

9. Arkadij Vjačanin (Rus) 55.14

10. Razvan Florea (Rum) 55.15

11. GORDAN KOŽULJ (HRV) 55.20

12. Steffen Driesen (Njem) 55.25

13. Matt Welsh (Aus) 55.40

14. Liam Tancock (VB) 55.47

15. Tomomi Morita (Jap) 55.51

16. David Ortega (Špa) 55.52


100 prsno - žene (polufinalistice):

1. Leisel Jones (Aus) 1:07.26

2. Jessica Hardy (SAD) 1:07.34

3. Tara Kirk (SAD) 1:07.80

4. Sarah Poewe (Njem) 1:08.64

5. Beata Kaminska (Polj) 1:08.69

6. Suzaan van Biljon (JAR) 1:08.70

7. Chiara Boggiatto (Ita) 1:08.76

7. Kate Haywood (VB) 1:08.76

9. Jekaterina Kormačeva (Rus) 1:08.81

10. Katarzyna Dulian (Polj) 1:08.89

11. Brooke Hanson (Aus) 1:09.34

12. Mirna Jukić (Aut) 1:09.80

12. Eeva Saarinen (Fin) 1:09.80

14. Luo Xuejuan (Kin) 1:09.83

15. Jelena Bogomazova (Rus) 1:09.84

16. Sayaka Nakamura (Jap) 1:09.93

100 leđno (polufinalistice):

1. Natalie Coughlin (SAD) 1:01.25

2. Reiko Namamura (Jap) 1:01.40

3. Antje Buschschulte (Njem) 1:01.41

4. Hannah McLean (NZ) 1:01.46

5. Kirsty Coventry (Zim) 1:01.51

6. Hanae Ito (Jap) 1:01.95

7. Louise Ornstedt (Dan) 1:02.07

8. Giian Rooney (Aus) 1:02.25

9. Janine Pietsch (Njem) 1:02.37

10. Stanislava Komarova (Rus) 1:02.46

11. Sophie Edington (Aus) 1:02.48

12. Chen Yanyan (Kin) 1:02.49

13. Jeri Moss (SAD) 1:02.50

13. Alessia Filippi (Ita) 1:02.50

15. Gao Chang (Kin) 1:02.62

16. Katerina Zubkova (Ukr) 1:02.92...

24. SANJA JOVANOVIĆ HRV) 1:03.46

1500 slobodno (finalistice):

1. Rebecca Cooke (VB) 16:15.69

2. Laura Conway (SAD) 16:17.97

3. Flavia Rigamonti (Švi) 16:18.14

4. Brittany Reimer (Kan) 16:21.55

5. Jana Henke (Njem) 16:22.57

6. Yumi Kida (Jap) 16:23.05

7. Kate Ziegler (SAD) 16:26.75

8. Erika Villaecija (Špa) 16:29.54

Znate li nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?
Učitavanje komentara