BARCELONA - INTER 2:1

Messijeva statistika protiv Intera je zastrašujuća

BARCELONA je sinoć u 2. kolu Lige prvaka pobijedila Inter 2:1 golovima Luisa Suareza i popravila dojam nakon očajne igre u prvom kolu.

Junak pobjede bio je Suarez, ali će navijače Barcelone puno više veseliti još jedno briljantno izdanje Lionela Messija, kojemu je ovo bila tek druga utakmica ove sezone koju je započeo u početnoj postavi. Kad nema Messija, nema ni Barcelone, a kad je on u pravom izdanju, onda protivniku nema spasa.

Vidjelo se to i sinoć. Gotovo sat vremena Barcelona je bila puno slabija od Intera koji je vodio golom Lautara Martineza iz 2. minute i imao je još dvije velike prilike. Barce nije bilo nigdje, a nije ni Messija. No problem s Argentincem je što će te brutalno kazniti ako povjeruješ da si ga zatvorio i uvjeriš samog sebe da ima loš dan. Kako je utakmica odmicala, Argentinac je počeo igrati puno bolje i obruč oko Interove obrane stezao se sve više.

Iznuđivao je prekršaje u opasnoj zoni, počeo je razigravati suigrače, a statistički podaci postajali su mu sve savršeniji. Utakmicu je završio s 10 od 11 uspješnih driblinga, 86 posto točnih dodavanja i šest ključnih dodavanja, a gotovo sve to ostvario je u drugom poluvremenu nakon ulaska Vidala. SofaScore ga je ocijenio praktički savršenom ocjenom 9,1, ali trenutak najveće Messijeve genijalnosti dogodio se u 84. minuti. Kad je bilo najvažnije, kad je Barceloni očajnički trebala njegova inspiracija.

Ne bi bila tragedija, ali da je ostalo 1:1, Barca bi nakon dva kola imala samo dva boda, što je situacija na koju baš i nije navikla. Messi nije zabio gol, ali kao da jest. Strašno je frustrirajuće protiv njega igrati, jer nekad se čini preočito ono što će napraviti, ali pomoći jednostavno nema. Pretrčao je 35 metara s loptom, svojim klasičnim driblingom je polomio kičmu sirotom Asamoahu, pobjegao još trojici i onda savršenom loptom u korak Suareza gurnuo Urugvajca u zicer. Takvih šansi Messi je suigračima u Barceloni namjestio na stotine, a ovu nije mogao promašiti ni Suarez koji se dugo muči s realizacijom u Ligi prvaka.

Kralj se vratio, ako je netko pomislio da je ikada otišao ili da će se teško vratiti u formu. S njim je Barcelona potpuno drukčija momčad i opet jedan od favorita u ovom natjecanju.