Milan nakon 12 godina vezao dva remija bez golova

TREĆU uzastopnu utakmicu Milan nije uspio pobijediti u svim natjecanjima. Nakon remija bez golova s Torinom te poraz 3:1 od Olympiacosa i ispadanja iz grupne faze Europa lige, momčad Gennara Gattusa odigrala je 0:0 kod Bologne u 16. kolu Serie A.

Bio je to drugi vezani meč Milana bez golova u Serie A, što mu se posljednji put dogodilo davne 2006. godine.

Bila je to jedna od onih teških i negledljivih talijanskih utakmica u magli na Dall'Ari, gdje nije bilo nekih većih prilika. Obje ekipe čekale su pogrešku protivničkih obrana, a Rossoneri su od 76. minute igrali s igračem manje jer je Tiemoue Bakayoko u tri minute dobio dva žuta kartona.

Bologna je pokušala to iskoristiti i zabiti, ali je i devetu utakmicu u nizu ostala bez pobjede u Serie A i čeka je teška borba za opstanak.

S druge strane, Milan je i dalje četvrti, što je pozicija koja garantira Ligu prvaka sljedeće godine, ali je baš kao i u prošlom kolu propustio iskoristiti kiks Lazija u toj velikoj borbi za elitno natjecanje.