Trijumf nad Španjolskom jedan je od najvećih u povijesti reprezentacije, evo ostalih

ANTE ČAČIĆ i njegova generacija u Bordeauxu ispisali su još jedno nezaboravno poglavlje u hrvatskoj nogometnoj povijesti. Hrvatska je pobijedivši Španjolsku skinula još jedan veliki skalp na velikim natjecanjima. a Ante Čačić je ušao u eliton društvo hrvatskih izbornika s Ćirom Blaževićem, Mirkom Jozićem i Slavenom Bilićem.

Hrvatska - Danska 3:0, Europsko prvenstvo 1996.

Izbornik: Miroslav Blažević.

Hrvatska reprezentacija bila je u to doba imenima jedino kvalitetna kao Danska, ali Schmeichel, Laudrup i društvo bili su aktualni europski prvaci, a Ćirina Hrvatska velika nepoznanica na međunarodnoj sceni. Kockasti su i tad bili u skupini D, a nakon premijerne pobjede protiv Turske, Hrvatska se opustila i odigrala jednu od svojih najboljih utakmica u 90-ima. Prvo poluvrijeme završilo je bez golova, ali u nastavku je Šuker probio Schmeichela iz jedanaesterca. Boban je udvostručio prednost u 81., a u sudačkoj nadoknadi Davor Šuker postavio je 3:0

Hrvatska - Njemačka 3:0, Svjetsko prvenstvo 1998.

Izbornik: Miroslav Blažević

Utakmica u Lyonu jedna je od najlegendarnijih predstava Hrvatske u povijesti. Gotovo svi navijači Hrvatske i danas mogu nabrojati golove i strijelce s te utakmice, a Andreasa Koepkea načeo je Robert Jarni u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena svojim prvim i jedinim golom za reprezentaciju u karijeri. Goran Vlaović u 80. je povećao prednost, a Davor Šuker, koji je na tom Mundijalu bio Zlatna kopačka, zakucao je posljednji čavao u lijes moćnog Elfa.

Hrvatska - Nizozemska 2:1, Svjetsko prvenstvo 1998.

Nakon poraza od Francuske hrvatska reprezentacija sjajno je reagirala u utakmici za treće mjesto. Robert Prosinečki vratio se u početni sastav reprezentacije na toj utakmici, a svoj povratak proslavio je sjajnim golom u 11. minuti. No Boudewijn Zenden vratio je stvari na početak desetak minuta kasnije. No već u 35. minuti Davor Šuker zabio je za novu prednost, a ovaj put Hrvatska ju nije ispustila i osvojila je slavno treće mjesto na SP-u.

Hrvatska - Italija 2:1, Svjetsko prvenstvo 2002.

Izbornik: Mirko Jozić

Jedna od najlošijih generacija Hrvatske na velikim natjecanjima u Koreji i Japanu je pobijedila moćnu Italiju, koja je tad slovila za jednu od najboljih momčadi na svijetu. Iako Talijani nisu napravili značajniji rezultat na tom Mundijalu, Totti, Vieri, Inzaghi i društvo bili su izuzetno jak suparnik. No Miki Rapaić i Ivica Olić nisu se time opterećivali i u Ibarakiju režirali jednu od najvećih pobjeda u povijesti nogometne reprezentacije.

Hrvatska - Njemačka 2:1, Europsko prvenstvo 2008.

Izbornik: Slaven Bilić

Nakon pobjede u uvodnoj utakmici Eura protiv Austrije, Slaven Bilić i društvo namjerili su se na buduće finaliste Nijemce. Iako su Nijemci predvođeni Michaelom Ballackom bili veliki favoriti, kockasti su odigrali kao da su oni u toj ulozi. Moćni Elf bio je pod kontrolom cijelu utakmicu, a Darijo Srna i Ivica Olić odigrali su vjerojatno najbolje utakmice za reprezentaciju taj dan u Klagenfurtu i donijeli Hrvatskoj dva gola prednosti. Podolski je uspio smanjiti pri kraju utakmice, ali to je bilo sve od Nijemaca.

Hrvatska - Španjolska 2:1, Europsko prvenstvo 2016.

Izbornik: Ante Čačić

Ante Čačić izveo je rezervnu postavu reprezentacije i šokirao Europskog prvaka. TV serviser iz Markuševca pobijedio je jedinog trenera koji u svojoj karijeri ima naslov prvaka svijeta, Europe i osvojenu Ligu prvaka. Furija je igrala u najjačem sastavu, do utakmice s Hrvatskom nije izgubila 12 godina na Europskim prvenstvima, a bez primljenog gola bila je 735 minuta, no to nije značilo ništa Perišiću, Kaliniću i društvu. Nakon uvodnog gola Alvara Morate Španjolci su dominirali posjedom i stvarali prilike, ali Nikola Kalinić golom petom pri kraju poluvremena vratio je Hrvatsku u igru. U drugom poluvremenu sjajni Danijel Subašić obranio je penal Ramosu, a u 87. minuti Ivan Perišić zabio je za veliko slavlje u Bordeauxu.