Šahtar pobijedio Manchester City, Napoli ispao iz Lige prvaka

ODIGRANE su posljednje utakmice prve faze Lige prvaka. Poznati su svi sudionici osmine finala, a u dramatičnoj završnici u skupini F Napoli je ostao bez nokaut faze dok je Šahtar iznenađujuće slavio protiv Manchester Cityja 2:1.

Manchester City je osigurao plasman u osminu finala kao pobjednik skupine, a za drugo mjesto borili su se Šahtar i Napoli.

Ukrajinci su uoči zadnjeg kola imali tri boda više i trebao im je barem bod protiv Cityja koji je u Ukrajinu doputovao u šarenom sastavu jer je Pep Guardiola čuvao igrače za nedjeljni derbi protiv Manchester Uniteda. Šahtar je to iskoristio pobijedivši 2:1. Bernard (26) i Ismaily (33) su zabili za Šahtar, a Aguero u sudačkoj nadoknadi iz kaznenog udarca za goste.

U drugom susretu Feyenoord je identičnim rezultatom pobijedio Napoli koji seli u Europsku ligu. Gosti su poveli već u 2. minuti golom Piotra Zielinskog, izjednačio je Nicolai Jorgensen u 33. minuti, a pobjedu Nizozemcima donio je St Juste u sudačkoj nadoknadi i to s igračem manje nakon što je u 83. minuti isključen Vilhena. Marko Rog je za Napoli igrao posljednjih pola sata.