HRVATI U NBA

Šariću double-double drugu utakmicu zaredom, Zupcu tijesna pobjeda

DARIO ŠARIĆ ostvario je treći double-double sezone, a drugi zaredom, ali baš kao i tri dana ranije u Denveru, Phoenix Sunsi su izgubili. U jednoj od najučinkovitijih utakmica ove NBA sezone pobijedio ih je gostujući Washington 140:132.

Za 36 i pol minuta u igri Šarić je zabio 17 poena uz šut 6-13, pogodio je tri trice iz sedam pokušaja i oba slobodna bacanja. Uhvatio je 12 skokova, a svestrani učinak zaokružio je s po dvije asistencije, osvojene lopte i blokade.

Prvi strijelac Sunsa bio je Devin Booker s 27 poena, a Wizardse, treću najefikasniju momčad lige, predvodio je Bradley Beal s 35 poena.

Ivica Zubac ponovno je dobro iskoristio malu minutažu, za 15 i pol minuta igre ubacio je 10 poena (šut 5-6) uz dva skoka, ukradenu loptu i blokadu, a njegovi LA Clippersi tijesno su pobijedili u Memphisu 121:119.

Ovu utakmicu igrali su bez Kawhija Leonarda koji je opet dobio dan odmora, a u njegovoj odsutnosti pobjednički koš 2,3 sekunde prije kraja postigao je Montrezl Harrell. Trica Jarena Jacksona za pobjedu u posljednjoj sekundi nije ušla.

Harrell i Lou Williams zabili su po 24 poena, Paul George je ubacio 22, a Grizzliese je predvodio Jonas Valančiunas s 30 poena i 16 skokova.

Od hrvatskih košarkaša sinoć se pobjedi radovao samo Mario Hezonja čiji je Portland svladao Oklahoma City 136:119. Hezonja je za sedam i pol minuta na parketu postigao četiri poena. Damian Lillard bio je prvo ime Blazersa s 27 poena, ali istaknuo se Carmelo Anthony koji je u prvoj domaćoj utakmici od dolaska u Portland zabio 19 uz odličan šut 9-11.

Ante Žižić nije ulazio u igru u porazu Clevelanda od Orlanda 116:104, a Dragan Bender i Luka Šamanić nisu bili ni u sastavima Milwaukee Bucksa odnosno San Antonio Spursa.