liga prvaka

Valencia izbacila Ajax iz Lige prvaka, dalje prošao i Chelsea

CHELSEA je pobijedio Lille 2:1 u posljednjem kolu grupne faze Lige prvaka, a Valencia je slavila u Amsterdamu protiv Ajaxa 1:0 i eliminirala ga iz natjecanja. Dakle, dalje idu Chelsea i Valencia.

Ajax je apsolutno dominirao na utakmici u Amsterdamu. Gotovo cijelo vrijeme bili su ispred suparničkog gola. Valencia nije prešla centar, a jednom kad je to uspjela - povela je. Dogodilo se to u 24. minuti kad je lijepu akciju Ferrana golom okrunio Rodrigo.

Bilo je to dovoljno za slavlje jer su do kraja Andalužani sačuvali vodstvo unatoč novim naletima domaćina.

Chelsea su u drugoj utakmici večeri skupine H do pobjede nad Lilleom doveli Tammy Abraham i Cesar Azpilicueta. Jedini gol za goste postigao je Ramy.

Mateo Kovačić opet je odigrao dobru utakmicu za londonski klub, a u 82. minuti zamijenio ga je Mason Mount. Cijeli susret za Lille odigrao je Domagoj Bradarić.

Dakle, Chelsea i Valencia će u nokaut Lige prvaka, dok Ajax ide u Europa ligu. Lilleu je europska sezona završila s ovom večeri.