Zrinjski ispao iz Europe, Celtic uvjerljiv, Jozo Šimunović isključen nakon 10 minuta

Screenshot

NASTAVLJA se borba za ulazak u Ligu prvaka.

U 2. kolu kvalifikacija za LP škotski Celtic je s 3:0 sredio armenski Alaškert i s ukupno 6:0 prošao dalje. Dva gola zabio je Dembele, a jedan Forrest na Dembeleovu asistenciju.

No Celtic je od 11. minute igrao s igračem manje nakon što je isključen Jozo Šimunović, nekadašnji mladi reprezentativac Hrvatske i bivši branič Dinama, koji je kasnije odabrao dres Bosne i Hercegovine. Šimunović je visoko podignutom nogom pogodio suparničkog igrača u leđa dok im je lopta bila visoko iznad glave.

Zrinjski je s 1:1 protiv slovačke Trnave ispao iz Europe nakon poraza 1:2 u prvoj utakmici. Za domaće je asistirao bivši igrač Hajduka Bencun.

Ljubljanska Olimpija je ispala iz Europe nakon poraza 0:1 i remija 0:0 s Qarabagom, za koji je igrao i hrvatski nogometaš Filip Ozobić.

Šerif Tiraspol je s trojicom Hrvata u ekipi i jednim na klupi uvjerljivo izborio prolaz. Momčad Gorana Sablića prošla je dalje s ukupnih 4:2 protiv gruzijskog Torpeda, koji je imao 2:1 iz prve utakmice.

Norveški Rosenborg je preokrenuo 0:1 iz prve utakmice protiv islandskog Valura i s dva gola iz penala te asistencijom Nicklasa Bendtnera pobjedom od 3:1 izborio prolaz.

Željezničar je s ukupnih 5:1 prošao u sljedeće kolo kvalifikacija za Europa ligu nakon pobjede od 3:1 protiv estonske Narve u uzvratu u Sarajevu. Gosti su poveli, no Željo je okrenuo s dva gola Krpića i jednim Zajmovića.