Grad Zagreb planira smanjenje upotrebe plastike. Objavljen plan
U GRADU Zagrebu planiraju smanjiti upotrebu plastike, a odluka kojom bi se to postiglo upućena je u javno savjetovanje, što je dio šire strategije smanjenja otpada uz istodobnu izgradnju centra za gospodarenje otpadom (CGO), a vjerojatno i energane.
22.6.2026.