Medved: Više od 400 branitelja iz Zagrebačke županije položilo je živote za Hrvatsku

DAN HRVATSKIH branitelja Zagrebačke županije svečano je obilježen danas u Svetom Ivanu Zelini, a ministar branitelja Tomo Medved istaknuo je da je tijekom Domovinskog rata više od 400 hrvatskih branitelja iz te županije položilo živote za slobodu koju danas imamo. Kod Središnjeg križa i spomenika poginulim braniteljima u Domovinskom ratu na gradskom groblju u Svetom Ivanu Zelini odana je počast, a sveta misa služena je u Župnoj crkvi svetog Ivana Krstitelja.
Medved: Važno je okupljati hrabre hrvatske branitelje
Središnja svečanost održana je u Sportsko-rekreacijskom centru, na kojoj su uz okupljene branitelje i njihove obitelji i prijatelje sudjelovali i izaslanik premijera, potpredsjednik vlade ministar hrvatskih branitelja Tomo Medved te saborski zastupnik Ante Deur, izaslanik predsjednika Hrvatskog sabora.
"Više od 400 hrvatskih branitelja s područja Zagrebačke županije položilo je svoje živote za slobodu koju danas imamo. I zato je važno okupljati naše hrabre hrvatske branitelje. Važno je pozivati njihove obitelji, obitelji naših poginulih, da u zajedništvu otmemo od zaborava te godine, to vrijeme naše novije povijesti", rekao je Medved, i sam sudionik Domovinskog rata.
Podsjetio je na vrijednosti koje su vodile hrvatske branitelje u Domovinskom ratu do pobjede, a to je, istaknuo je, domoljublje i zajedništvo svih hrvatskih sinova, domovinske i iseljene Hrvatske.
"Naša vlada pokazala je svojim odnosom prema hrvatskim braniteljima i stradalnicima Domovinskog rata da je za nas to sudbonosno, najteže razdoblje novije hrvatske povijesti temelj naše državnosti", zaključio je Medved.

bi Vas mogao zanimati
Izdvojeno
Pročitajte još
bi Vas mogao zanimati