Nova akcija Uskoka vezana uz manekena DiCaprija. Doznajemo tko je uhićen
NA ZAGREBAČKOM i istarskom području policija je po nalogu Uskoka uhitila dvije osobe koje dovodi u vezu sa skupinom ranije uhićenog Roberta DiCaprija osumnjičenog za nezakonitosti s nekretninama i pranje novca.
Index neslužbeno doznaje da su danas uhićeni Stefano M., jedan od DiCapijevih suradnika, te Tomislav P. koji je izrađivao lažne papire.
Uskok je ne otkrivajući identitete izvijestio da se uhićenja i hitne dokazne radnje poput pretresa provode na području Zagreba i Istarske županije u odnosu na dvije osobe za koje se osnovano sumnja da su u sastavu zločinačkog udruženja počinile kaznena djela prijevare i krivotvorenja isprava.
Uhićenja su povezana s istragom koju je Uskok pokrenuo 6. veljače zbog sumnje na malverzacije s nekretninama i pranje novca protiv šesteročlane skupine na čelu s DiCaprijem.
Neslužbeni izvori kažu da su danas uhićeni Stefano M., jedan od DiCapijevih suradnika, te Tomislav P. koji je izrađivao lažne papire.
Vrijednost dodatnih nekretnina koje su oteli procijenjena je na oko 1.8 milijuna eura.
Podsjetimo, prije dva mjeseca pisalo se da je prijevarama s nekretninama napravljena šteta od gotovo pet milijuna eura.
Prema tome, ukupna šteta u ovom slučaju iznosi oko 6.8 milijuna eura.
DiCaprio bi uskoro trebao biti ispitan u sjedištu Uskoka u Rijeci. Dobit će tako priliku očitovati se o novim optužbama. Nakon njega uslijedit će ispitivanje i novih osumnjičenih u ovom slučaju. Od ranije se zna da je jedna od lokacija za krivotvorenje dokumentacije bila u Radničkoj ulici u Zagrebu.
Prema informacijama do kojih je Index došao Uskok je ovim proširenjem istrage DiCapriju na teret stavio otimanje još najmanje sedam novih nekretnina uz pomoć lažnih papira.
37-godišnji DiCaprio, koji se prije prezivao Jotanović, prije više od deset godina bio je uspješan maneken. Dobivao je i nagrade na međunarodnim natjecanjima.
Još prije desetak godina imao je problema sa zakonom. Tada je uhićen zbog preprodaje droge na Zrću, a nekako u isto vrijeme bio je i žrtva brutalnog napada u vlastitom domu.
Poznanik mu je, prema optužnici riječkog tužiteljstva, banuo na vrata i tražio da mu plati nepostojeći dug od oko 13 tisuća eura. Tijekom iživljavanja na Robertu D. napadač, koji je kasnije sve i priznao te se pokajao, optuživao je manekena da je zbog njegovog oca "Aco pao s 15 kila". U jednom trenutku čak su mu zaprijetili i nožem, no Robert D. na kraju je sve prijavio policiji.
Robert DiCaprio i njegova partnerica Iris K. bili su u središtu akcije koju su Uskok i policija pokrenuli početkom veljače. Riječ je o dvoje poduzetnika koji na svoja imena imaju registrirane tvrtke za nekretnine, a sumnja se da su preko njih prali novac i koristili ih za lažne upise vlasništva nad nekretninama.
Uskok ih povezuje i s preprodajom 60-ak kilograma kokaina, amfetamina i marihuane. Izračunato je da su na prijevarama s nekretninama napravili štetu od gotovo pet milijuna eura.
Neslužbeno doznajemo da su istražitelji uspjeli identificirati osobe koje su Di Capriju i njegovim suradnicima izrađivale lažne papire za prevare s nekretninama.