Wimbledon mjesto radnje romantične filmske komedije

Čak i ako u stvarnosti britanski tenisač Tim Henman ne može osvojiti teniski turnir u Wimbledonu, na filmu je sve moguće.

Naime radnja romantične komedije "Wimbledon" o britanskoj teniskoj zvijezdi koja unatoč svemu pokušava pobijediti, smještena je na najstarijem teniskom turniru.

U filmu će igrati Kirsten Dunst ("Spider-Man) i Paul Bettany ("Genijalni um"), a režiju potpisuje Richard Loncraine.

Organizatori Wimbledona dopustili su producentskoj kući Working Title Films pristup terenima tijekom ovogodišnjeg turnira koji se održava od 23. lipnja do 6. srpnja.

"Željeli bismo promovirati Wimbledon kao mjesto koje treba posjetiti te potaknuti mlade ljude na tenis", izjavio je predsjednik All England Cluba Tim Phillips dodajući da će većina filma ipak biti snimana nakon turnira.

Henman je u zadnjih pet godina bio četiri puta u polufinalu Wimbledona, no još nikada nije dospio do finala.

Velika Britanija nije imala svoga pobjednika od Freda Perryja 1936., dok je zadnja britanska tenisačica koja je osvojila Wimbledon bila Virginia Wade 1977. godine.