Čekajući Kelavu: Granada izgubila od Eibara

EIBAR je slavio na gostovanju kod Granade s 3:1 (2-0) u posljednjoj utakmici 1. kola španjolskog nogometnog prvenstva, koja je odigrana u ponedjeljak.

Adrian u 22. minuti i Escalante u 35. minuti donijeli su veliku prednost gostujućoj momčadi već u prvom poluvremenu. Na 1-2 smanjio je Rochina u 50. minuti. Domaća momčad je pet minuta poslije ostala s desetoricom na terenu zbog isključenja Ruiza. Eibar je brojčanu premoć iskoristio u 67. minuti kad je Aruabarrena u prvom kontaktu s loptom postigao pogodak za konačnih 3-1.

Najuvjerljivijom pobjedom u 1. kolu Eibar je izbio na vrh španjolske Primere, dok Granada prvenstvo nastavlja sa začelja prvoligaške ljestvice. Za Granadinu momčad bi već od sljedećeg kola mogao braniti Ivan Kelava, bivši vratar zagrebačkog Dinama, koji bi ovog tjedna trebao biti predstavljen kao pojačanje među vratnicama ovog španjolskog prvoligaša