Crni niz se nastavlja: Ciboni 17. europski poraz zaredom!

DOMAĆI parket nije pomogao Ciboni da izbjegne nastavak crne serije u Europi. Protiv Spartaka iz St. Peterburga u 1. kolu košarkaškog Eurokupa "vukovi" su poraženi sa 56:64.

U posljednje dvije sezone Cibona je upisala šesnaest poraza zaredom, dijelom u Euroligi prije dvije sezone, a dijelom u Eurokupu prošle godine.

"Kao što smo i očekivali protiv jedne čvrste momčadi, bilo je tvrdo. Imali smo priliku dobiti i mislim da nam je nedostajalo nekoliko minuta dobre igre na početku zadnje četvrtine da se uspijemo održati u utakmici do zadnjeg napada. Kao što smo i pretpostavili, bilo je problema u skoku protiv fizički nadmoćnije momčadi", rekao je nakon utakmice trener Cibone.

Hrvatskog prvaka predvodio je Strawberry s 13 poena, Ante Mašić zabio je 12, a Pavle Marčinković 8 poena. Za Spartak su po 13 poena postigli Zack Wright i Joshua Carter. Loukas Mavrokefalidis postigao je 11 poena.

KK Cibona Zagreb – BC Spartak St. Petersburg 56:64 (13:17, 17:16, 19:17, 7:14)

KK Cibona: Kus 4, Mašić 12, Carter 2, Marčinković 8, Mazalin 0, Ware 0, Rozić 5, Jagodić-Kuridža 2, Strawberry 13, Žižić 6, Arapović 0, Kovačević 4.

BC Spartak: Strelnieks 4, Wright 13, Zavoruev 0, Carter 13, Beverley 8, Yakovenko 0, Fidiy 0, Dragičević 4, Mavrokefalidis 11, Dmitriev 6, Voytuk 0, Kurbanov 5.