Golčina Rooneyja na novoj Maracani, Amerikanci pobijedili njemačke rezerve

U WASHINGTONU je reprezenatacija SAD-a porazila Nijemce, ali bez njihovih zvijezda iz Bayerna i Borussije. Amerikanci su slavili 4:3, a imali su i vodstvo od 2:0. U 14. minuti u vodstvo ih je doveo Altidore pogotkom iz poluvoleja, a četiri minute kasnije njemački vratar Stegen zabio je nevjerojatan autogol. Westermann je tek u 52. minuti smanjio na 2:1, a onda se ukazao Dempsey koji je u 5 minuta zabio dva pogotka i riješio utakmicu. Nijemci su umanjili poraz preko Krusea i Draxlera.

Premijeru je doživjela obnovljena Maracana. Brazilcima su u  goste došli Englezi. Golove nismo vidjeli u prvih 45 minuta, a Brazil je poveo preko Freda koji je pokazao donnar instinkt nakon Hernandesove grede. Oxlade-Chamberlain zaključio je pogotkom lijepu akciju Lamparda i Rooneyja nakon deset minuta. U 79. minuti Englezi vode fantastičnim golom Rooneyja. Nakon prodora engleski napadač s 20 metara pogodio je suprotni gornji kut. Paulinha je ipak spriječio pobjedu gostiju u 82. minuti.