I to smo dočekali: Cibona prekinula niz od 28 poraza u Europi!

CIBONA je u 6. kolu Eurokupa ostvarila veliku, povijesnu, pobjedu na gostovanju kod Le Mansa sa 64:53.

"Vukovi" su, s novim trenerom Slavenom Rimcem, pobjedom u Francuskoj prekinuli nevjerojatan niz od čak 28 poraza zaredom u europskim natjecanjima.

Cibona je sjajno otvorila utakmicu, serijom 14-0, a domaća momčad prve poene je postigla tek u devetoj minuti. Prednost iz prve četvrtine (16:3), hrvatski klub je zadržao, uz manje probleme u drugoj četvrtini, sve do kraja utakmice.

Andrija Žižić s 21 poenom i sedam skokova predvodio je Cibonu. D.J. Strawberry je dodao 13 poena uz sedam skokova, a Dario Šarić 11 poena i osam skokova. Najefikasniji u poraženoj momčadi bili su Reyshawn Terry i DaShaun Wood s po 18 poena.

U 7. kolu Cibona će za tjedan dana ugostiti češki Nymburk.