Istra 1961 uz dva gola Franjića slomila Slaven Belupo na Aldo Drosini

ISTRA 1961 svladala je Slaven Belupo s 3:1 u prvom kolu nove sezone Prve HNL.

Franjić lijepim golom otvorio susret

Pred 1486 gledatelja nova momčad Istre, s dosta promjena uslijed promjene vlasnika i ulaska američkog kapitala u klub, krenula je odlično.

Već u petoj minuti Repić je pronašao Franjića, koji je krasno s desetak metara iskosa pogodio suprotni gornji kut.

Dvojbeni jedanaesterac za izjednačenje

Bilo je to sve od pogodaka u dosta blijedom prvom dijelu, a onda je u nastavku ulaskom Savića Slaven postao sve opasniji i uspio doći do izjednačenja,

Vučemilović je pomalo dvojbeno dosudio kazneni udarac nakon što je Žižića lopta pogodila u ruku, a siguran realizirator s bijele točke u 61. minuti bio je Ejupi.

Istra u razmaku od četiri minute prelomila susret

Slaven je i nakon toga imao veći posjed, na kraju susreta bilo je to 58-42 na strani gostiju, ali u 77. je Franjić opet razveselio domaće navijače.

Ponovno je asistent bio Repić, a ovaj put je Franjić mirno svladao Rozmana kad je izašao sam pred njega.

Samo četiri minute nakon toga sve je riješio kapetan Dario Tomić. On je glavom dočekao ubačaj Mišića tijekom jednog dugog napada i mirno pogodio za 3:1, što se pokazalo i konačnim ishodom susreta.

Željko Kopić je, dakle, porazom krenuo u mandat na klupi Slavena, dok će Igor Pamić s ova tri boda lakše nastaviti s uigravanjem nove momčadi.