Karla Šitić osma na EP u daljinskom plivanju

HRVATSKA reprezentativka u daljinskom plivanju Karla Šitić zauzela je osmo mjesto u utrci na 25 kilometara na Europskom prvenstvu u Berlinu, ona je zadanu stazu svladala za 5:24:32.7 sati, odnosno 5:18.6 minuta sporije od zlatne Talijanke Martine Grimaldi.

Za Šitić je ovo bio drugi i posljednji nastup u Berlinu, u srijedu je zauzela 22. mjesto na 10 kilometara.

Srebro iza Grimaldi osvojila je Mađarica Anna Olasz sa 6.9 sekundi zaostatka, dok je brončana Njemica Angela Maurer sa 7.3 sekunde slabijim vremenom.

U utrci plivača na 25km najbolji je bio Francuz Axel Reymond s vremenom od 4:59:18.8 sati, 12.4 sekundi zaostao je sreri Rus Jevgenij Dračev, a 9:32.2 minute brončani Talijan Edoardo Stochino.