Leicester bez Kramarića pobjegao iz opasne zone, Jelavić zaigrao u porazu Hulla

LEICESTER je prije mjesec i pol dana bio otpisan od većine poznavatelja engleskog nogometa, od tada je upisao 6 pobjeda i 1 poraz, te se sada nalazi na 15. mjestu, tri boda iznad zone ispadanja.

U 36. kolu Leicester je na domaćem terenu svladao Southampton sa 2:0, a oba gola zabio je Riyad Mahrez (7, 19). Hrvatski reprezentativac Andrej Kramarić bio je na klupi za pričuve "lisica".

Jelavićev Hull City je sa 0:1 izgubio od Burnleyja, koji je već preselio u drugu ligu, a blizu tome je i Kranjčarev Queens Park Rangers, koji ima utakmicu manje, ali u nedjelju gostuje kod Manchester Cityja. Hull je na 18. mjestu i trenutno mu ostanak bježi dva boda.

Napadač Hulla Nikica Jelavić, koji se je oporavio od ozljede, ušao je u igru u 57. minuti, i dva je puta ozbiljno zaprijetio. U 68. minuti njegov udarac je blokiran, a u 70. glavom puca iznad grede.

Aston Villa je napravila veliki korak ka ostanku u Premierligi pobijedivši West Ham 1:0 pogotkom Toma Cleverleyja u 31. minuti, a i Sunderland je uhvatio zadnji vlak za opstanak svladavši Everton u gostima s 2:0.

Stoke City je sa tri lijepe akcije i slabih reakcija vratara Spursa porazio Tottenham s 3:0.

Stoke je poveo golom Adama u 21. minuti, a u 32. N`Zonzi je povisio. Šest minuta nakon odmora Chiriches je isključen, pa su domaći s igračem viška krenuli po treći gol. U 86. Arnautović je poslužio Dioufa za 3:0.

Tottenham je dva kola do kraja prvenstva na 6. mjestu, posljednjem koje vodi u Europa ligu. Liverpool na 5. mjestu ima tri boda više i utakmicu manje. Stoke je u sigurnoj sredini.